بمباران مسجد سلطان سلیمان در ماریوپل اوکراین از سوی روسیه

مبلغ/ مقامات اوکراینی مدعی شدند نیروهای ارتش روسیه مسجدی را در شهر ماریوپل که ده‌ها غیرنظانمی در آن پناه گرفته بودند بمباران کردند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه مسجدی را در شهر بندری ماریوپل را بمباران کرده‌اند. گفته شده بیش از ۸۰ بزرگسال و کودک از جمله جمعی از شهروندان ترکیه‌ای در آن پناه گرفته‌ بودند.

این وزارتخانه مدعی شد که مسجد سلطان سلیمان و همسرش خرم سلطان در ماریوپل توسط نیروهای روسیه گلوله‌باران شده است. وزارت خارجه اوکراین جزئیاتی در مورد تلفات این حمله ارائه نکرده است.

روسیه مدعی است هیچ مکان یا ابنیه غیرنظامی را در تهاجم به اوکراین هدف قرار نمی‌دهد. اوکراین، روسیه را به جلوگیری کردن از خروج مردم از ماریوپل متهم کرده است، جایی که صدها هزار نفر در محاصره به سر می‌برند.

ماریوپل از دو هفته قبل تحت محاصره و هدف بمباران نیروهای روس قرار دارد. دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین روز جمعه در توئیتی نوشت: ماریوپل محاصره شده اکنون بدترین فاجعه انسانی روی کره زمین است. به گفته وی بیش از ۱۲۰۰غیرنظامی در ۱۲ روز در این شهر کشته شدند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.