آیت الله علوی بروجردی در دیدار با جمعی از جوانان شیعه ترکیه

رسالت شما این نیست که بقیه را شیعه کنید/ منطق حسین(ع) یک منطق جهانی است

مبلغ/ آیت الله بروجردی در دیدار با جوانان ترکیه ای بیان داشت: رسالت و وظیفه شما این است که عاشورا و قیام سیدالشهداء را برای دیگران تبیین کنید و سعی‌تان این باشد که آقا سیدالشهدا را به تمام مردم اعم از مسیحی، یهودی، سنی و غیره بشناسانید.

به گزارش «مبلغ»- جمعی از جوانان، طلاب و دانشجویان شیعه کشور ترکیه با حضور در دفتر آیت الله علوی بروجردی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله علوی بروجردی در این دیدار ضمن تقدیر از این جوانان برای بر پا داشتن مجالس آقا سید الشهداء خصوصا در ایام محرم در کشور ترکیه، بیان داشتند: وجود مقدس سیدالشهدا و قصه #عاشورا یک ثروت و غنای فوق العاده ای است که با این سرمایه، می توانیم با همه دنیا با هر گونه دین و آیین و افکاری ارتباط برقرار کنیم چرا که منطق آقا سیدالشهدا، یک منطق جهانی است.

ایشان بیان داشتند: حریت، آزادگی، مبارزه با ظلم، عدم تسلیم در برابر ظالم، از جمله مواردی است که کل بشریت به دنبال آن است و تمام اینها در حادثه عاشورا تبلور پیدا کرده است، لذا رهبران بزرگ دنیا که بدنبال آزادی و حریت بودند فارغ از اینکه دین و مذهبشان چه بوده مانند گاندی و امثال او، همه می گویند ما از حسین بن علی و #مکتب_عاشورا درس گرفتیم!
ایشان اظهار داشتند: اهلبیت عصمت و طهارت و کلمات آنها سرمایه های ما هستند و ما با کلمات آنها می توانیم با دنیا ارتباط برقرار کنیم، مثلا همین جمله ای که در عهدنامه مالک اشتر آمده و مولا امیرالمومنین خطاب به مالک می فرمایند: «الناس صنفان: اِمّا اخٌ لک في الدين، او نظيرٌ لک في الخلق » این جمله به عنوان سند رسمی در سازمان ملل و به عنوان یکی از مبانی حقوق بشر ثبت شده است، اینکه انسانی در هزار و چهارصد سال پیش دم از حقوق انسانی زده، برای دنیا جالب توجه است.

معظم له بیان داشتند: هر چند الان شما جوانان شیعه در ترکیه در اقلیت هستید، اما فراموش نکنید که رسالت شما این نیست که سنی ها را شیعه بکنید، رسالت و وظیفه شما این است که عاشورا و قیام سیدالشهداء را برای دیگران تبیین کنید و سعی‌تان این باشد که آقا سیدالشهدا را به تمام مردم اعم از مسیحی، یهودی، سنی و غیره بشناسانید.

آیت الله علوی بروجردی بیان داشتند: مرز بین کشورها، مرزهای جغرافیایی هستند که قدرتها کشیده اند، اما بین ما و دلهای ما مرزی وجود ندارد، ما همه یک ملت هستیم، همه شیعیان و محبین امیرالمومنین و اهلبیت عصمت و طهارت هستیم و وظیفه داریم که هم در قول و هم در عمل خود، مبلّغ علی بن ابیطالب و سیدالشهدا علیهما السلام باشیم. آقا امام صادق علیه السلام در همین رابطه می فرماید: «کونُوا لَنا زَيْناً وَ لا تَکونُوا عَلَيْنا شَيْناً» مایه زینت ما باشید، مایه سرافکندگی ما نباشید، به گونه ای که وقتی مردم شماها را می‌بینند، ما اهلبیت را بتوانند بشناسند.

منبع: کانال رسمی آیت الله علوی بروجردی

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.