رقابتِ تل‌آویو با زمان؛ عادی‌سازی قبل از سفر بایدن

مبلغ/ رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی هستند تل‌آویو در حال رقابت با زمان است و می‌خواهد قبل از سفر رئیس‌جمهور آمریکا به سوی عادی‌سازی با ریاض گام بردارد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که تل‌آویو آمادگی‌ها و مقدمات سفر مورد انتظار «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده به سرزمین‌های اشغالی در ۱۳ ژوئیه را افزایش داده است؛ اما به شکل پنهانی، با زمان برای تسریع عادی‌سازی با عربستان سعودی رقابت می‌کند.

طبق گزارش پایگاه خبری «i۲۴»، انتظار می‌رود تل‌آویو مقدمات سفر بایدن را بچیند و جدول نهایی برنامه‌های او را در روزهای آینده آماده کنند. در ابتدای ماه آینده نیز تیم مقدماتی ایالات‌متحده وارد سرزمین‌های اشغالی شود تا تمام جزئیات و برنامه‌های این سفر را نهایی کند.

پایگاه اینترنتی «وای‌نت» رژیم صهیونیستی درباره برنامه‌های تل‌آویو گفت که مسابقه و رقابتی با زمان در پشت‌صحنه‌ی آمادگی‌ها وجود دارد و تلاش می‌شود تا گام‌هایی برای دست‌یابی به توافقات عادی‌سازی با عربستان سعودی برداشته شود. هدف از این تلاش‌ها، حل موضوع عادی‌سازی روابط تل‌آویو-ریاض، حتی قبل از ورود بایدن به منطقه غرب‌آسیا است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهند که تلاش‌های تل‌آویو برای پیشرفت روابط با عربستان سعودی شامل فعالیت‌های تمام نهادهای این رژیم از جمله ارتش، موساد، شورای امنیت و وزارت امور خارجه می‌شود.

این رسانه‌ها اذعان می‌کنند که شهروندان مسلمان ساکن سرزمین‌های اشغالی برای ادای حج به عربستان سعودی سفر خواهند کرد. با این وجود، آن‌ها انتظار ندارند که به زودی شاهد عادی‌سازی کامل و برقراری روابط با عربستان سعودی باشند؛ اما بر اساس این گزارش‌ها، تلاش‌های تل‌آویو برای چنین رخدادی همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌ها درباره جزئیات اهداف و برنامه‌های سفر بایدن به منطقه، از تلاش‌های پشت پرده کاخ‌سفید برای تسریع روند عادی‌سازی روابط میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی خبر داده بودند. اقدامی‌که گفته‌ می‌شود احتمالا به یک محور و دستورکار مهم برای بایدن در سفر به منطقه غرب‌آسیا تبدیل شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.