حجت الاسلام معزی تشریح کرد: جزئیات پذیرش حوزه علمیه لواسان / شاخصه های طلبه تراز انقلاب اسلامی

مبلغ/ حجت الاسلام معزی با اشاره به تلاش های مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان در تربیت طلبه تراز انقلاب اسلامی، گفت: همواره سعی کردیم بر مبنای نگاه مدبرانه مقام معظم رهبری یعنی تحصیل، تهذیب، ورزش، در جهت رشد علمی، تهذیبی، اخلاقی و نشاط روحی طلاب برنامه ریزی کرده و اهداف متعالی حوزه را تحقق بخشیم.

به گزارش «مبلغ»، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین معزی، مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه حوزه های علمیه خادمان دین هستند، اظهار داشت: روحانیت و حوزه های علمیه باید راه تعالی مردم را در جامعه دینی هموار کنند.

وی با اشاره به تلاش های مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان در تربیت طلبه تراز انقلاب اسلامی، گفت: همواره سعی کردیم بر مبنای نگاه مدبرانه مقام معظم رهبری یعنی تحصیل، تهذیب، ورزش، در جهت رشد علمی، تهذیبی، اخلاقی و نشاط روحی طلاب برنامه ریزی کرده و اهداف متعالی حوزه را تحقق بخشیم.

حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه با اشاره به پیشینه شهرستان لواسانات در پرورش علما و مجتهدان برجسته و فرهیخته، تصریح کرد: طی ۲ قرن گذشته علمای بزرگی از منطقه لواسانات در حوزه های تهران، نجف، قم و… تربیت شدند که در مکتب حوزوی تهران تاثیرگذار بوده اند.

وی با بیان اینکه مدرسه علمیه لواسان از سال ۱۳۶۸ فعالیت آموزشی خود را شروع کرد، گفت: از ابتدای فعالیت این مدرسه علمیه تاکنون، بیش از ۲ هزار نفر در این مدرسه علمیه حضور یافتند و از برکات معنوی و علمی این مدرسه علمیه بهرمند شده اند.

مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان با اشاره به شرایط پذیرش طلاب در سال تحصیلی جدید در این مدرسه علمیه، ابراز داشت: همه متقاضیان دارای مدرک دیپلم که واجد شرایط باشند و همچنین سایر طلابی که علاقمند به ادامه تحصیل در این مدرسه علمیه هستند، می توانند جهت ثبت نام با شماره ۰۲۱۲۶۵۵۲۶۲۶ تماس حاصل نمایند و یا به صورت حضوری به معاونت آموزش مدرسه علمیه مراجعه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین معزی ادامه داد: علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان به آدرس www.howzehlavasan.ir یا صفحه رسمی این مدرسه در اینستاگرام به نشانی howzehlavasan مراجعه کنند.

وی گفت: الحمدلله این مدرسه امکانات رفاهی خوبی دارد و طلاب عزیزی که قصد تحصیل علوم دینی را دارند می توانند از تجهیزات و فناوری به روز مدرسه اعم از کتابخانه، سایت، امکانات ورزشی، امکانات پژوهشی و دیگر امکانات آن استفاده کنند، خلاصه آنکه امکانات موجود در اینجا همگی در خدمت طلاب است و امیدوارم از این شرایط بهترین استفاده را داشته باشند.

استاد حوزه علمیه تهران افزود: مثلا یکی از امتیازات این مدرسه، وجود کتابخانه ای با ظرفیت ۱۰۰ هزار جلد کتاب است و در حال حاضر نیز حدود ۳۵ هزار جلد کتاب در مخزن کتابخانه موجود است که زیرساختی مناسب برای حرکت مدرسه به سمت تخصصی شدن محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) لواسان دارای یک سایت اطلاع‌رسانی و ۲ سایت علمی و تخصصی است، گفت: این مدرسه علمیه زیرساخت دست‌یابی به محیط علمی را برای عموم طلاب فراهم کرده است که شامل آرامش محیطی و روحی، امکانات رفاهی، آموزشی، پرورشی و اخلاقی و… می باشد، ضمن اینکه کارگاه های آموزش زبان انگلیسی و عربی و کارگاه‌های تخصصی نیز در طول سال تحصیلی برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین معزی در پایان به تبیین شاخصه های طلبه تراز انقلاب اسلامی با توجه به شرایط کنونی جامعه و جهان پرداخت و خاطرنشان کرد: به نظر بنده؛ یک روحانی متدین، انقلابی و اسلام شناس برای اینکه بتواند در جامعه اثرگزار بوده و به نیازهای جامعه پاسخ دهد باید خطابه را خوب بلد باشد، باید یک مدرس، محقق و مبلغ خوب باشد.

وی افزود: یک طلبه به عنوان یک محقق و پژوهشگر در مباحث دینی باید منبع شناس باشد، رجوع به منابع داشته باشد، گردآوری و فراوری مطلب، خلاصه نویسی و تنقیح مطلب را خوب بلد باشد و وارد کارهای قوی علمی، نظریه پردازی و تألیف شود و ما در حوزه علمیه امام حسن مجتبی(ع) به مباحث علمی و پژوهشی بسیار اهمیت می دهیم و آن را در رشد علمی طلاب بسیار مؤثر می دانیم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.