پیشنهاد عجیب ناصرالدین شاه به صهیونیست‌ها!

مبلغ/ ناصرالدین قاجار که ۱۵۰ سال پیش سلطنت می‌کرد چه ربطی به رژیم اسراییل دارد که حدود ۷۰ سال پیش تأسیس شده؟! شاه قاجار خودش نوشته که جمع‌کردن یهودیان عالم در یک سرزمین را به یکی از اعضای خاندان یهودی روچیلد پیشنهاد داده است!

به گزارش «مبلغ» به نقل از فارس، ناصرالدین قاجار در نخستین سفر فرنگش در فرانسه با یکی از افراد خاندان روچیلد و به‌ قول خودش «روچیلد معروف یهودی» دیدار داشته و در سفرنامه‌اش نوشته است: «روچیلد معروف یهودی هم که بسیار با دولت [ثروتمند] است به حضور آمد، صحبت شد، حمایت یهودی‌ها را زیاد می‌کرد و از یهود ایران عرض می‌کرد که باید آسوده باشند. به او گفتم شنیده‌ام شما برادرها هزار کرور پول دارید. من بهتر می‌دانم که پنجاه کرور به یک دولت کوچک یا بزرگی بدهید، مملکتی را بخرید و آنچه یهود در دنیا هست آنجا جمع بکنید و خودتان رئیس آن‌ها بشوید و همه را آسوده راه ببرید و این طور متفرق نباشید. بسیار خندیدم و جواب نداشت به ما بدهد و به او حالی کردم که من به جمیع ملل خارجه که در ایران هستند، حامی هستم».

جالب اینکه همین روچیلدها که خاندانی ثروتمند با قدمت بیش از ۳۰۰ سال در سراسر اروپا هستند در قرن بیستم برای تأسیس رژیم صهیونیستی پیشقدم شدند و اصلاً «اعلامیه بالفور» که به تشکیل رژیم صهیونیست‌ها در فلسطین منجر شد خطاب به «والتر روچیلد» بانکدار یهودی و سیاستمدار انگلیسی و یکی از افراد پرنفوذ همین خاندان بود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.