کتاب دختر امام خمینی (ره) درباره فلسطین به زبان ترکی منتشر شد

مبلغ/ کتاب «جستارهایی پیرامون فلسطین» نوشته زهرا مصطفوی، فرزند امام راحل(ره) و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین از سوی انتشارات تسنیم ترکیه به زبان ترکی استانبولی، ترجمه و منتشر شد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از فارس، کتاب «جستارهایی پیرامون فلسطین» نوشته زهرا مصطفوی، فرزند امام راحل(ره) و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین توسط اسماعیل بندری به زبان ترکی استانبولی ترجمه و از سوی انتشارات تسنیم ترکیه در ۱۰۰۰ نسخه در ۳۳۶ صفحه ترجمه و منتشر شده است.

این کتاب در چهار فصل با عناوین «فلسطین پاره تن اسلام»، «رژیم صهیونیستی تهدیدی برای امنیت جهانی»، «مقاومت ضد صهیونیستی» و «بیداری اسلامی» به رشته تحریر در آمده است.

نگارنده پس از شرح دیدگاه‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) درباره فلسطین و صهیونیسم، به تبیین وضعیت آوارگان فلسطینی پرداخته و سپس، توضیحاتی پیرامون رژیم صهیونیستی را عنوان کرده است. در ادامه، به تاریخچه مقاومت و مبارزات ضد صهیونیستی اشاره کرده و نقش و اهمیت لبنان و حزب‌الله را مورد ارزیابی قرار داده است.

فصل پایانی اثر به تحلیل تحولات اخیر خاورمیانه و مسئله بیداری اسلامی اختصاص یافته است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: فلسطین سرزمینی رنجور از اشغال است. رنجی به درازای یک قرن و در عین حال سرزمینی است در عرصه مقاومت و مقابله با اشغال و اشغالگران تاریخی پر افتخار را رقم زده است. ملتی رنجور و آواره اما مقاوم که هنوز پس از سال‌ها بر درخت تناور و کهن سال هویت فلسطینی خود ابرام دارند و گسست نسل‌ها علی رغم هجمه همه جانبه سیاسی، فرهنگی و تبلیغاتی نه تنها نتوانسته است اندکی از این وابستگی و دلبستگی و سرسپردگی به هویت ملی و دینی فلسطین بکاهد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.