جلد سوم کتاب «اندیشه سیاسی – تربیتی علوی در خطبه‌های نهج البلاغه» منتشر شد

مبلغ/ جلد سوم کتاب «اندیشه سیاسی – تربیتی علوی در خطبه های نهج البلاغه» نوشته آیت الله احمد بهشتی به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایسنا، جلد سوم کتاب «اندیشه سیاسی – تربیتی علوی در خطبه های نهج البلاغه» نوشته آیت الله احمد بهشتی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۵۱۲ صفحه به چاپ رسید.

نهج البلاغه، اقیانوس موج خیزی است که گوهرهای فراوانی از علم و معرفت را در خود نهفته دارد؛ از آن جمله، تربیت و سیاست است که در این کتاب به وفور به چشم می خورد؛ همان چیزی که در همیشه روزگار، دو رکن مهم جامعه بشری بوده و هست.

مجموعه حاضر، بررسی اندیشه سیاسی – تربیتی علوی در خطبه های نهج البلاغه است که به تفصیل، تحلیل و نگارش شده است.

ساختار اثر:

جلد اول و دوم این اثر به ترتیب حاوی ۳۵ و ۴۷ خطبه از نهج البلاغه بود و این جلد، مشتمل بر ۲۲ خطبه و شامل خطبه های ۸۳ تا ۱۰۵ است.

عناوین برخی از خطبه هایی که در این جلد منتشر گردیده است، عبارتند از: خطبه غرّا، عمروعاص، خداشناسی و موعظه، اعتقادات و اخلاق فردی و اجتماعی، الگوهای هدایت و ضلال، درس عبرت، نیم نگاهی به طلیعه مهر نبوت و درس عبرت، توحید و موعظه، خطبه بی مانند اشباح، آینده تاریک، فتنه کور و حیرت افزای اموی، آینده نگری و اخبار از امور غیبی، یادی از قیامت و آینده مردم، جایگاه امام علی در بعثت و جهاد نبوی، خیانت بنی امیه و سقوط ذلت بار آنها.

علاقه مندان جهت خرید اینترنتی این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.