نظامیان صهیونیست ده ها خبرنگار را ترور کرده اند

مبلغ/ رئیس شورای حقوق بشر اروپا – مدیترانه از رژیم صهیونیستی به دلیل به شهادت رساندن خبرنگار الجزیره انتقاد کرد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ”رامی عبده“ رئیس شورای حقوق بشر اروپا – مدیترانه با بیان اینکه شهادت خبرنگار الجزیره، رسوایی رژیم اشغالگر در ارتکاب اینگونه جنایت‌ها را آشکارتر کرده است، نبودن اراده بین المللی جهت مجازات عوامل اینگونه جنایت‌ها را تاسف بار خواند. وی گفت: اسرائیل از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون ۵۵ خبرنگار فلسطینی و غیر فلسطینی را به شهادت رسانده است.

”عبده“ که از استانبول و درباره شهادت شیرین ابوعاقله‏، خبرنگار شبکه الجزیره سخن می‌گفت‏، اظهار داشت: پیش از هر چیز این مصیبت بزرگ را به شبکه الجزیره و مردم فلسطین تسلیت می‌گویم. این مصیبت یک اتفاق شخصی یا حادثه‌ای ویژه مردم فلسطین نیست، بلکه ابعاد این جنایت را باید در سطح مباحثی، چون آزادی بیان و دفاع از حقوق بشر جست و جو کرد.

وی افزود: آنچه آشکار است اینکه واکنش‌ها به این اتفاق، با حزن‏، خشم و محکومیت همراه بود‎، اما به نظر می‌رسد آنچه در این میان با شهادت شیرین ابوعاقله بیشتر همراه شده است حزن و اندوه و خشمی گسترده است، زیرا بر حسب عادت در این جنایت نیز شاهد نقل قول‌های متناقض و متضاد منابع اسرائیلی بودیم. تلاششان این است که به نوعی این جنایت را تحت الشعاع قرار دهند. آنان در آغاز تلاش کردند با نقل قول‌هایی که در اسرائیل سابقه بسیاری نیز دارد، افراد مسلح فلسطینی را مقصر جلوه دهند و با این کار‏، حقایق را کتمان کنند و پس از آن، از آغاز تحقیق درباره این جنایت خبر دهند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.