جبران باسیل: سمیر جعجع بخشی از برنامه اسرائیل در لبنان است

مبلغ/ رئیس جریان آزاد ملی لبنان، سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیه را بخشی از برنامه رژیم صهیونیستی در لبنان خواند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ­خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از تلويزيون الميادين، رئیس جریان آزاد ملی لبنان، سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیه را بخشی از برنامه اسرائیل در لبنان خواند.

جبران باسیل گفت، اسرائیل خیر لبنان را نمی‌خواهد و هدفش آسیب زدن به امنیت کشور ماست‏ به همین منظور گاه مثل روز‌های جنگ‏، به صورت مستقیم و گاه به صورت غیر مستقیم و از طریق هم پیمانان منطقه‌ای خود از سمیر جعجع، بهره برداری می‌کند.

رئیس جریان آزاد ملی لبنان در توئیتی نوشت: در نشست مردمی لیست جریان آزاد ملی و هم پیمانانش در حوزه انتخاباتی «کسروان-جبیل» زیاد شنیدیم که می گفتند هر کس به این جریان رای دهد، به حزب الله رای داده است. شوخی می کنند. به شما می گویم: هرکس به القوات [اللبنانیه: حزب نیروهای لبنانی] رای دهد، به داعش، اسرائیل و متحدان منطقه ای آن رای داده است.

سیاستمدار لبنانی: وضعیت اقتصادی لبنان ارتباطی به سلاح حزب‌الله ندارد

رئیس حزب «تیار المردة» تأکید کرد که وضع اقتصادی کنونی لبنان به خاطر مشکلات گذشته است و سلاح حزب‌الله علت این مسئله نیست.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین‏، سلیمان فرنجیه گفت‏, تداوم اختلافات میان دو طیف درباره سلاح حزب الله می تواند منجر به بروز جنگ شود، در این زمینه گفتگو راه حل است.

وی ادامه داد نامزد ریاست جمهوری نیستم اما اگر از سوی دوستان سیاسی و هم حزبی برای این سمت پیشنهاد شوم مایه افتخار است.

فرنجیه ادامه داد آنکه با حزب الله مخالفت می کند از حمایت غرب بهره مند است‏، در لبنان کشورهای بسیار زیادی به صورت علنی مداخله می کنند.

استقرار چهل ناظر انتخاباتی اتحادیه ارروپا در لبنان

به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، جرج هالوینی رئیس هیئت اعزامی اتحادیه اروپا برای نظارت بر روند انتخابات در لبنان گفت‏: چهل ناظر انتخاباتی اتحادیه اروپا وارد لبنان شده اند، تا بتوانند بر روند اخذ رای‏ و شمارش آراء در روز انتخابات نظارت کنند.

وی افزود‏, هیئت اعزامی اتحادیه اروپا برای نظارت بر انتخابات بر اساس درخواست وزارت کشور و شهرداری‌های لبنان در این کشور حضور یافته است.

هالوینی گفت: اعضای این هیئت تا زمانی که روند انتخابات لبنان به پایان نرسد در این کشور باقی خواهند ماند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.