چرا بایدن بدون مقامات اسرائیلی به قدس شرقی می‌رود؟

مبلغ/ منابع اسرائیلی دلیل تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای سفر به شهر قدس شرقی بدون همراهی مقامات رژیم صهیونیستی را فاش کردند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی “سما”، شبکه عبری زبان “النقاب” گزارش داد، برخی منابع اسرائیلی اقدام برنامه‌ریزی شده جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای سفر به شهر قدس شرقی بدون همراهی مقامات اسرائیلی را پاسخی قوی به آنچه می‌دانند که تل آویو در خصوص افزایش شهرک سازی‌ها اعلام کرده است.

این شبکه عبری زبان همچنین پیامی را فاش کرد که اسرائیل به دولت آمریکا در خصوص اینکه دولت نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ممکن است در این وضعیت سقوط کند، ارسال کرده بود.

پیشتر سایت عبری زبان N۱۲ اعلام کرد که مسئولان ارشد اسرائیلی به آمریکا توضیح دادند که اگر با ساخت و ساز در شهرک‌های جدید موافقت نشود دولت اسرائیل سقوط خواهد کرد.

این سایت اعلام کرد: بعد از تصمیم ساخت حدود ۴۰۰۰ واحد مسکونی در این مناطق و انتقاد دولت آمریکا از این مسئله اگر نشست شورای عالی برنامه‌ریزی برگزار نشود دولتی وجود نخواهد داشت.

براساس گزارش رسانه‌های عبری زبان نامه‌ای که از اسرائیل به آمریکا منتقل شده است به این صورت است: گزینه‌ای وجود ندارد. اگر شورای عالی برنامه‌ریزی که از مدت‌ها پیش نشستی را برگزار نکرده است، برگزار نشود به فروپاشی ائتلاف دولتی منجر خواهد شد.

یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی روز ‌شنبه گزارش داد که دولت نفتالی بنت در حال انجام تماس‌های فشرده‌ای با دولت آمریکاست تا به توافقی در مورد ساخت هزاران واحد مسکونی در شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری اشغالی دست یابد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.