کنیسه یهودیان شیکاگو: ایجاد اسرائیل ظلم به مردم فلسطین بود

مبلغ/ کنیسه یهودی «تزدک شیکاگو» در شهر شیکاگوی آمریکا اعلام کرد که اعضای آن به قطعنامه ای رای داده اند که این کنیسه را «ضد صهیونیستی و در همبستگی با مردم فلسطین» معرفی می کند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از شفقنا به نقل از المیادین، این کنیسه یهودی که تعداد پیروانش به هزاران نفر می رسد، در بیانیه ای ایجاد «اسرائیل» به عنوان ظلمی در حق مردم فلسطین را محکوم و بیان کرد: صهیونیزم به حفظ اکثریت جمیعتی یهودیان در این سرزمین متکی است.

کنیسه مذکور با تاکید بر اینکه «انکار ظلم اساسی در هسته صهیونیزم روز به روز دشوارتر می شود»، افزود: نظر به واقعیت این ظلم تاریخی و دامنه دار، به این نتیجه رسیده ایم که توصیف خودمان مبنی بر اینکه صهیونیست نیستیم، کفایت نمی کند زیرا این اصطلاح نمی تواند به فرضیه مرکزی ضد نژادپرستی با این مفاد که «نادیده گرفتن ظلم و سرکوب به سادگی ممکن نیست»، احترام بگذارد.

در این بیانیه آمده است: اسرائیل از زمان تاسیس، از طریق بیرون کردن سیستماتیک فلسطینیان، برای حفظ اکثریت جمعیتی تلاش کرده است.

در بیانیه یاد شده با رد ارتباط بین مبارزه با صهیونیزم و یهودی ستیزی آمده است: این ادعا که مخالفت با صهیونیزم همان دشمنی با یهودیان است، از اساس فریبنده است زیرا یهودیت یک گروه مذهبی به قدمت چند صد ساله است و با صهیونیزم که یک ایدئولوژی قومیتی مدرن است، مترادف نیست.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.