روزه داری، تمرینی برای کنترل خشم

مبلغ/ یک روانشناس گفت: ایمان و صبر موجب می‌شود که انسان روابط بین فردی خود را با کنترل و فکر بیشتری هدایت کند. زمانی که روزه دار سعی می‌کند خشم خود را کنترل کند یا حق دیگران را ضایع نکند؛ تمرین مناسبی برای تقویت روابط بین فردی خود انجام می‌دهد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهرنوش دارینی روانشناس گفت: موفقیت‌هایی که فرد در زندگی خود دارد به رشد اعتماد به نفس او منجر می‌شود و زمانی که فرد موفق به روزه گرفتن می‌شود. اعتماد به نفس او در زمینه‌های مختلف ارتقا می‌یابد، خلق او نیکو و افسردگی از دور می‌شود.

این روانشناس گفت: وزه‌داری به ارتقای این بخش بسیار کمک می‌کند. کسی که روزه می‌گیرد علاوه بر نزدیکی به خداوند تمرینی مبنی بر مهارکردن تکانه‌های درونی خود دارد و می‌تواند خود را کنترل کند و این موضوع بر روی سلامت روان افراد تاثیرگذار است.

او گفت: بر اثر گرسنه ماندن طولانی آن دسته از سلول های عصبی که انرژی‌شان را از مواد قندی تامین می‌کنند، تحریک می‌شوند و چون کالری لازم برای فعالیت های این سلول ها در اختیارشان قرار نمی‌گیرد غالبا حالت های عصبی، بی حوصلگی، پرخاشگری، سرگیجه و سردرد در فرد گرسنه به چشم می‌خورد.

این مشاور گفت: عصبانیت در حین روزه داری پدیده ای کاملا فیزیولوژیک است و افراد باید بتواند کنترل خشم خود را با نفس عمیق یا کمتر درگیر شدن با مسائل پیچیده کنترل کنند و افرادی که تحت درمان داروی خاص هستند یا روزه داری منجر به خشم شدید و رفتارهای مخرب می‌شود حتما باید با پزشک خود مشورت کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.