«مخزن سیزده» کتابی برای علاقه‌مندان به ادبیات مدرن

مبلغ/ جان مک گرگور نویسنده ی رمان و داستان کوتاه بریتانیایی است. اولین رمان او در فهرست اولیه ی جایزه ادبی من بوکر بود. سومین رمان مک گرگور برنده ی جایزه ایمپک دوبلین شد. «مخزن سیزده» از تحسین‌شده‌ترین آثار این نویسنده به حساب می‌آید.

به گزارش «مبلغ» به نقل از برنا، جان مک گرگور برای «مخزن سیزده» در سال ۲۰۱۷ نامزد دریافت جایزه بوکر شد. نویسنده برای این کتاب همچنین کاندیدای دریافت دو جایزه گلداسمیت و کاستابوک هم شده است.

مک گرگور تا به حال چهار رمان و دو مجموعه داستان نوشته است و توانسته جوایزی همچون جایزه ادبیات دوبلین، بتی تِرَسک، سامرست موآم را به دست آورد و همچنین سه مرتبه نامش در فهرست جایزه ادبی من بوکر ثبت شود. پیش از این هم کتاب «حتی سگ ها» از مک گرگور در ایران ترجمه شده است.

در معرفی نازنین حاجی‌زاده، مترجم از این کتاب آمده است: «دختری ناپدید می‌شود اما در این رمان زمان است که راز اصلی را شکل می‌دهد. مخزن سیزده روایتی استادانه و آهسته است برای یافتن سایه‌ها و سرکشی‌هایی که در قلب یک جامعه وجود دارد.»

سبک نگارش این رمان به شکلی است که علاقه‌مندان به ادبیات مدرن می‌توانند از خواندن آن لذت ببرند. «مخزن سیزده» در یک روستا روایت می‌شود که در آن دختری گم شده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.