شکایت سه مسلمان از وزارت امنیت داخلی آمریکا

مبلغ/ سه مسلمان آمریکایی از مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا به دلیل نقض حقوق شهروندی خود توسط افسران مرزی شکایت کردند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا به نقل از لس آنجلس تایمز، این سه مرد که اهل مینه سوتا، تگزاس و آریزونا هستند، در شکایت خود ادعا کردند که افسران مرزبانی آمریکا، از آنها در مورد اعتقادات مذهبی سوال کرده‌اند.

در این دادخواست آمده است که افسران مرزی ایالات متحده در گذرگاه‌های زمینی و فرودگاه‌های بین‌المللی از آنها سؤال کرده‌اند که آیا مسلمان هستند، به مسجد می‌روند یا و چند وقت یک‌بار نماز می‌خوانند.

این سه مرد، در دادگاه فدرال لس آنجلس شکایت خود را تنظیم کردند زیرا برخی از بازجویی‌ها ظاهراً در فرودگاه بین المللی لس‌آنجلس رخ داده است.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا که نماینده این مردان است، گفت که این بازجویی، حقوق قانونی افراد را برای آزادی مذهبی و رفتار برابر نقض می‌کند.

در این دادخواست آمده است: همانطور که افسران مرزی، آمریکایی‌های مسیحی را برای پرسیدن اینکه از چه فرقه‌ای هستند، در کدام کلیسا شرکت می‌کنند و به طور منظم دعا می‌خوانند را جدا نمی‌کنند، جدا کردن مسلمانان آمریکایی برای سؤالات مشابه، خلاف قانون اساسی است.

این دادخواست خواستار این است که دادگاه اعلام کند بازجویی مذهبی خلاف قانون اساسی بوده و به سازمان‌های دولتی ایالات متحده دستور دهد تا سوابق اطلاعاتی را که از طریق بازجویی از این افراد به دست آمده است پاک کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.