بیت کوین و بلاکچین عمومی شد

مبلغ/ کتاب «بیت کوین و بلاکچین برای عموم» توسط انتشارات زرنوشت به بازار نشر آمد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایرنا، علی پاک باخته‌گان زنجانی، نویسنده کتاب بیت کوین و بلاکچین برای عموم گفت: این کتاب به مقدمات بلاک چین ها، بیت کوین، قراردادهای هوشمند و کریپتوکارنسی می‌پردازد و در عین حال  به بررسی تمام بلاکچین‌های موجود در بازار پرداخته است و کارکردها و کاربردهای آنها را معرفی می کند. همچنین چشم انداز فناوری بلاکچین را بررسی کرده و به برخی نکات مهم در پروژه های بلاکچین می پردازد .

وی با بیان اینکه مخاطبان در این کتاب با نصب کیف پول اتریوم، ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و ورود بیت کوین و فکتوم و کسب کریپتوکارنسی آشنا می‌شوند، افزود: این کتاب آموزش کار با بیت کوین است  و به موضوعاتی مانند ساخت کیف پول، انتقال پول، معرفی کیف پول ها، معرفی کریپتوکارنسی دیگر و غیره می پردازد. این آموزش گام به گام و ساده ای است که هر کس می‌تواند با تمرین و تکرار  با روش‌هایی کار با کیف پول‌ها آشنا شود و در این کار به مهارت برسد.

پاک باخته‌گان گفت: شاید زمانی کسی فکرش را نمی‌کرد اسکناس کاغذی و شمردنش جای خود را به کارت هایی بدهد که در دور افتاده ترین نقاط ایران پیدا شود؛ یا صحبت کردن با دوستان و آشنایان مقیم خارج از کشور تنها با گوشی تلفن همراه به صورت ویدئویی امکان پذیر باشد اما امروز این دو در کنار هزاران چیز دیگری که تکنولوژی تغییرش داده است جزو پیش و پا افتاده‌ترین کارها و واقعیت‌های روزمره زندگی‌مان به شمار می‌روند.

این نویسنده خاطرنشانت کرد: بیت کوین و سایر کریپتوهایی که امروز قشر قابل‌توجهی از مردم در موردش حرف می‌زند هم کم کم دارد به  یکی دیگر از واقعیت‌های روتین زندگی مدرن تبدیل می‌شود با این تفاوت که هنوز به کل زندگی‌مان مسلط نشده و حالا هم افراد زیادی هستند که آن را نمی شناسند و نمی‌دانند که به زودی قرار است بر روی زندگی مالی مان نیز سایه بیاندازد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.