راهکارهای طلایی برای ارتباط بهتر زوجین با یکدیگر

مبلغ/ کارشناس مهارت‌های خانواده گفت: نکاتی برای بهبود رابطه زوجین وجود دارد که اولین آن بدرقه و استقبال از یکدیگر است. پیشنهاد می‌شود زوجین روزانه ۲۰ دقیقه گفت‌وگوی بالغانه داشته باشند؛ به یکدیگر ابراز احساسات کنند. آقایان باید از همسر خود حمایت کنند و از آن طرف بانوان باید به همسر خود افتخار کنند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از فارس، کارشناس مهارت‌های خانواده در برنامه صبح پارسی شبکه جام جم،گفت: امام سجاد می‌فرمایند بانوان برای زندگی آقایان چهار نقش اساسی دارند؛ اول مایه آرامش هستند، دوم باعث آسایش می‌شوند، سوم آنکه بانوان در زندگی صمیمیت می‌آورند.

وی ادامه داد: برای داشتن صمیمیت با افراد دیگر انسان ابتدا باید با همسر و خانم خود صمیمی باشد. چهارمین نقش بانوان نگه‌دارندگی آنها است. برای نگه‌داشتن سلامتی و شادی مردان باید همسر خود را نگه دارند. اکنون که به تحویل سال نو نزدیک می‌شویم باید دعای تحویل سال را بخوانیم و ببینیم به چه تغییراتی نیاز داریم تا حال خوبی داشته باشیم.

صدرا ادامه داد: اگر از یک روانشناس کار بلد بپرسید معنی حال خوب چیست ابتدا به شما می‌گوید شما دارای بیش از ۵۰ “من” هستید که شامل کسی که هستید، کسی که باید باشید، کسی که دوستتان فکر می‌کند هستید، آنکه همسرتان فکر می‌کند هستید و کسی که دیگران تصور می‌کنند شما هستید می‌شود. از تمام این موارد سه نمونه جدا می‌شود که شامل کسی که در واقعیت هستید، کسی که در اکنون هستید و نمونه ایده آل شما می‌شود.

این کارشناس خانواده  افزود: حال خوب برای اشخاصی هست که توانسته‌اند از شخصی که بودند به نمونه ایده آل خود نزدیک‌تر شده‌اند. درون ما ظرفیت‌هایی است که از آن بی‌خبریم و از آنها درست استفاده نمی‌کنیم. حال خوب آن است که از ظرفیت‌های خود استفاده کنیم و به سمت خود ایده آل برویم. بهترین این ظرفیت‌ها مواردی هستند که با خانواده، همسر و دوستان ارتباط دارند.

وی گفت: طی سال‌ها فعالیت به این نتیجه رسیدم که پدر و مادرها در و دل کردن و ایراد گرفتن از همدیگر جلوی فرزندان را کنار بگذارند. فرزندان متشکل از وجود مادران و پدران است، اگر والدین روبه‌روی فرزندان خود از یکدیگر انتقاد کنند وجود آن فرزند را از بین می‌برند.

کارشناس مهارت‌های خانواده ادامه داد: نکاتی برای بهبود رابطه زوجین وجود دارد که اولین آن بدرقه و استقبال از یکدیگر است. برای نکته دوم پیشنهاد می‌شود که زوجین روزانه ۲۰ دقیقه گفت‌وگوی بالغانه داشته باشند. سومین کار آن است که زوج‌ها به یکدیگر ابراز احساسات کنند. آقایان باید از همسر خود حمایت کنند و از آن طرف بانوان باید به همسر خود افتخار کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.