افزایش جرایم نفرت ضد آسیایی‌تبارها در نیویورک

مبلغ/ یک دادستان نیویورک اعلام کرد که جرایم نفرت ضد آسیایی‌تبارها در نیویورک آمریکا به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایرنا، بر اساس گزارش ها، پس از شروع همه گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، خشونت علیه آسیایی تبارها در آمریکا افزایش یافت.

فعالان بر این باورند پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا چین را مسوول انتشار ویروس کرونا دانست و اظهاراتی چون “ویروس چینی” را مطرح کرد جرایم نفرت علیه آسیایی‌تبارها افزایش یافت.

مقامات نیویورک همچنین ادعا کرده اند که بیماری های روانی که با اختلال در خدمات اجتماعی در طول همه گیری  تشدید شده اند، از جمله سایر عوامل افزایش نفرت علیه آسیایی تبارها  می باشد.

آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن گفت: دفتر ما در حال حاضر ۳۳ پرونده جرایم نفرت ناشی از تعصبات ضد آسیایی را در دست دارد که متاسفانه  بیشترین موارد اینگونه جرایم از زمان تأسیس واحد جرایم ناشی از نفرت در سال ۲۰۱۰ است.

دفتر دادستان منطقه ای منهتن در بیانیه ای اعلام کرد که پرونده های جرایم نفرت در سال ۲۰۲۱ چهار برابر بیشتر از سال گذشته آن بوده است.

اظهارات براگ درحالی منتشر می شود که یک مرد۵۰ ساله در نیویورک در پرونده قتل یک مهاجر چینی در منطقه شرق هارلم در منهتن به قتل درجه دو و بروز نفرت محکوم شده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.