داعش عامل نشر نژادپرستی علیه مسلمانان است

مبلغ/ مدیر اجرایی شورای حکمای مسلمان مصر در نمایشگاه کتاب قاهره تأکید کرد که داعش موجب گسترش نژادپرستی علیه مسلمانان مهاجر شده است.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا؛ به نقل از اخبار الیوم، شورای حکمای مسلمان، نشستی با عنوان تروریسم و اسلام هراسی در نمایشگاه کتاب قاهره برگزار کرد.

سمیر بودینار، مدیر اجرایی این شورا در نشست مذکور با تأکید بر اهمیت موضوعات اسلام هراسی و تروریسم گفت: اروپا از مسلمانان مهاجر وحشت دارد و این بدان سبب است که برخی جوانان به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند و داعش نیز مدعی است که اروپا دارای جوامع کافر است. لذا این تفکر باید اصلاح شود.

وی افزود: گروه تروریستی داعش و تفکرات این گروه موجب ایجاد نژادپرستی و تفرقه علیه مسلمانان مهاجر شده است زیرا این مسلمانان دارای اصلیت اروپایی نیستند اما در برخی کشورهای اروپایی ساکن هستند و از تفکرات نژادپرستانه رنج می‌برند.

مدیر اجرایی شورای حاکمان مسلمان با اشاره به اینکه رسانه‌های اروپایی مسئله هراس از مسلمانان مهاجر را بزرگ می‌کنند، اظهار کرد: یکی از جوانان عرب، یک زن سالخورده آمریکایی را که مورد حمله وحشیانه یک سگ قرار گرفته بود، نجات داد. اما رسانه‌های آمریکایی در زمان نقل این حادثه، آن را با این عنوان گزارش کردند: «یک جوان مسلمان افراطی سگی را به قتل رساند»!

وی در پایان گفت: اروپا و آمریکا به سبب شیوع بیماری کرونا، باب مهاجرت را به روی جوانان مسلمان عرب باز کرده‌اند تا اقتصاد خود را پس از نابودی به دلیل کرونا دوباره بازسازی کنند، همانطور که جوانان مهاجر عرب پس از جنگ جهانی دوم اروپا را بازسازی و کشورهای مراکش و الجزایر ۶۰۰۰ پزشک به فرانسه اعزام کردند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.