دختر تازه‌مسلمان انگلیسی نام فاطمه را برگزید

مبلغ/ «گابریلا»، دختر ۲۲ ساله انگلیسی که یک سال پیش از آیین مسیحیت به اسلام تشرف یافته است، طی مراسمی در مرکز اسلامی انگلیس در لندن اعلام کرد افتخار می‌کنم از این پس نام اسلامی من فاطمه باشد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا؛ این مراسم که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) با حضور شیعیان مقیم لندن در مرکزاسلامی انگلیس برگزار شد، گابریلا(گبریلا) به عنوان تازه مسلمان درباره ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی زندگی‌اش سخنرانی کرد و در پایان سخنرانی وقتی اعلام کرد نام فاطمه را به عنوان نام اسلامی  خود برگزیده و به آن افتخار می‌کنم جمعیت حاضر با سلام وصلوات او را تشویق کردند.

مراسم جشن میلاد دخت نبی مکرم اسلام (ص) حضرت زهرا (س) در مرکزاسلامی انگلیس امسال در مقایسه با دو دهه گذشته بی سابقه بوده است به گونه‌ای‌که صدها نفر از شیعیان مقیم لندن از ملیت‌های مختلف از ایران، لبنان، عراق، آفریقا، افغانستان، بحرین، سوریه و عربستان امسال به طور غیر قابل وصفی در جشن تکریم بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) شرکت کردند.

بنا به اعلام مرکز اسلامی انگلیس؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم موسوی نماینده ولی فقیه در انگلیس در این مراسم در سخنانی به زبان‌های انگلیسی و فارسی با اشاره به توصیه خداوند به احسان و مهرورزی به والدین گفت: خداوند متعال خیلی زود بعد از خلقت انسان و تداوم نسل بشر، از طریق پیامبرانش به بیان جایگاه و حقوق پدر و مادر پرداخت.

رئیس مرکز اسلامی انگلیس با اشاره به اهمیت نام‌گذاری روز تولد حضرت زهرا(س) به نام روز مادر افزود: خوش‌رفتاری با پدر ومادر حتی اگر غیر مسلمان باشند، دعا برایشان، سپاسگزاری از آنان، رعایت ادب و پرهیز از شکوه و نیکی و احسان به پدر ومادر از جمله توصیه‌ها و دستورات الهی در حق والدین است.

بنا به اعلام مرکز اسلامی انگلیس، حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی تصریح کرد: به فرموده امام صادق (ع) حق پدر و مادر از حق خدا ریشه گرفته است؛ زیرا هیچ عبادتی سریع‌تر از نیکی به پدر و مادر، به رضایت خدا منجر نمی‌شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.