نقشه مساجد مصر دیجیتال می‌شود

مبلغ/ وزارت اوقاف مصر در راستای اجرای طرح تحول دیجیتال، نخستین نقشه دیجیتال بیش از ۱۰۰ هزار مسجد این کشور را تهیه و تدوین می‌کند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا؛ به نقل از صوت الامة، وزارت اوقاف مصر و سازمان نقشه‌برداری مصر، تفاهم‌نامه مشترکی با هدف گنجاندن مختصات مساجد و ملحقات آنها در سیستم نقشه‌های دیجیتال امضا کردند.

محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر با بیان اینکه وزارت اوقاف ارتباط مستمری با اداره نقشه‌برداری مصر دارد، گفت: هریک از مساجد مصر به صورت جداگانه در این نقشه دیجیتال بارگذاری خواهند شد.

وی افزود: این اقدام دستیابی مردم به این مساجد را آسان خواهد کرد به طوری که هنگام جست‌وجوی مسجد در این نقشه دیجیتالی، تمام مشخصات آن دیده می‌شود.

وزیر اوقاف مصر تأکید کرد که در این طرح مستند‌سازی اطلاعات مربوط به مساجد بسیار مهم است و سازمان نقشه‌برداری مصر مسئولیت مستندسازی و دیجیتالی‌‌کردن این اطلاعات را بر عهده دارد. از سوی دیگر مستندسازی اطلاعات مساجد به ثبت و کنترل سریع‌تر هرگونه حادثه‌ای در تأسیسات مساجد کمک می‌کند.

در این طرح اطلاعات مربوط به بیش از ۱۰۰ هزار مسجد در تمامی استان‌های مصر مستندسازی خواهد شد و این کار استفاده بهینه و درست از اموال دولتی را در پی خواهد داشت.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.