کتاب «قرآن را کشف کنید» در آلمان منتشر شد

مبلغ/ کتاب «قرآن را کشف کنید» نوشته نیل رابینسون، استاد دانشگاه، محقق و پژوهشگر حوزه مطالعات اسلامی در آلمان، چاپ و منتشر شد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا، این کتاب نوشته نیل رابینسون، استاد دانشگاه، محقق و پژوهشگر حوزه مطالعات اسلامی در دانشگاه سوگانگ کره جنوبی است و در ۴۰۸ صفحه به زبان آلمانی چاپ و از سوی شرکت انتشاراتی «تردسیون» منتشر شد.

بنا به اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این  اثر، تفسیر روشنی از جنبه‌های مختلف قرآن کریم ارائه می‌دهد و در سه بخش تدوین شده است و یکی از کتب مرجع دانشجویان رشته‌های اسلام‌شناسی و الهیات محسوب می‌شود.

در مقدمه این کتاب آمده است: کتاب کشف قرآن در سطح بین‌المللی به عنوان یکی از معروف‌ترین کتب شناخته شده در حوزه قرآن پژوهی به شمار می‌رود. از این کتاب به عنوان یک راهنمای قابل اعتماد برای مطالعه و پژوهش قرآن از سوی دانشجویان و پژوهشگران در سراسر جهان استفاده می‌شود.

الیور لیمن، استاد دانشگاه کنتاکی ایالات متحده آمریکا درباره این کتاب، می‌گوید: «اگر کسی از من بخواهد مقدمه‌ای روشن و جامع درباره ماهیت و نقش قرآن نگارش کنم، دیگر به دنبال آن نمی‌روم. مقدمه کتاب «کشف قرآن» بی مانند است».

نیل رابینسون متولد ۱۹۴۸ میلادی است و در گذشته از اساتید مشهور رشته مطالعات اسلامی در دانشگاه ولز بوده است. وی در حال حاضر در دانشگاه زوگانگ در کره جنوبی تدریس می‌کند و مطالعات فراوانی در حوزه قرآن‌پژوهی داشته و کتاب کشف قرآن او که در سال ۲۰۱۰ میلادی به زبان انگلیسی چاپ و منتشر شد، به عنوان یکی از کتب درسی استاندارد برای دانشجویان و قرآن‌پژوهان اروپا و آمریکا محسوب می‌شود.

در این کتاب به اهمیت خوشنویسی نیز پرداخته می‌شود و در عین حال به درک پیوستگی آيات قرآن کمک می‌کند. برای خوانندگان آلمانی‌زبان، این کتاب ابزاری ارزشمند برای درک بهتر از قرآن کریم خواهد بود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.