رونمایی از کتاب «در پیشگاه امام حسن(ع)» اثر میشل كعدي

مبلغ/ آیین رونمایی از کتاب «در پیشگاه امام حسن(ع)» جديدترين اثر دكتر میشل كعدي، نویسنده و اندیشمند مسیحی در بیروت برگزار شد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا از بیروت، این کتاب از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و با همکاری انتشارات «دارالمعارف الحکمية» منتشر شده است. نویسنده، این کتاب خود را به شهید سلیمانی تقدیم کرده است.

آيين رونمایی از این کتاب هم‌زمان با آغاز سال نو میلادی، دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهادت حضرت زهرا (س) به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، برگزار شد.

این مراسم در محل رايزني فرهنگي كشورمان در بيروت و با حضور محمد جلال فیروزنیا، سفیر ایران در لبنان، عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان و شماری از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه لبنان برگزار شد.

دكتر میشل كعدي، در سخنرانی خود در این مراسم، ضمن ابراز خشنودی از انتشار تازه‌ترین اثر خود تأکید کرد: عشق به امام حسن(ع) و ایمان عمیق به راه این امام بزرگوار، انگیزه اصلی تألیف این اثر بوده است.

اين نويسنده و اديب سرشناس لبناني، ضمن قدردانی از رايزني فرهنگي جمهوری اسلامی ایران به خاطر اهتمام به چاپ و نشر آثار پیرامون سیره و فضایل اهل‌بیت (ع) گفت: اهتمام جمهوری اسلامی ایران به چاپ و نشر آثار با محوریت اهل‌بیت (ع) کاری بزرگ و شایسته تقدیر است.

وی افزود: اهتمام جمهوری به سیره اهل‌بیت (ع) بیانگر اصالت جمهوری اسلامی و صداقت مواضع آن در دفاع از حقوق بشر است.

دكتر كعدي در ادامه گفت: مفتخرم که توانستم این مجموعه مرتبط با اهل‌بیت (ع) را به پایان برسانم، آرزو دارم خداوند به من طول عمر عطا فرماید تا بتوانم بیشتر با تعالیم و معارف اهل‌بیت آشنا شوم؛ معارفی که انسان را در سير تكاملی خود به سوی كمال نهايي‌اش یاری می‌رساند.

این اندیشمند مسیحی در بخشی از سخنان خود به رشادت‌ها و دلاوری‌های شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این بزرگ‌مرد دستاوردهای عظیمی برای امت خود به ارمغان آورد بنابراین او به حق شایسته تقدیر است؛ من آخرين اثر اهل‌بيتي خودم را به پيشگاه ايشان تقديم مي‌كنم.

در ادامه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان ضمن تبریک به دكتر میشل كعدي، ابراز امیدواری کرد که این نویسنده برجسته مسیحی به خلق آثار ارزشمند ادامه دهد.

دكتر عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان ضمن قدردانی از دكتر كعدي و ستودن آثار او پیرامون اهل‌بیت (ع) تأکید کرد: تلاش در جهت نشر و ترویج آثار گران‌بها و همچنین تجلیل از آفرینندگان این آثار، وظیفه اخلاقی ماست.

خامه‌یار افزود: دكتر كعدي نویسنده، ادیب، شاعر، زبان‌شناس و انسان خلاقی است که در جهت ترویج فرهنگ دگردوستی و همچنین اعتلای ارزش‌های والای انسانی به دور از تعصب و افراطی‌گری تلاش می‌کند.

در بخش پایانی این مراسم، از کتاب «در پیشگاه امام حسن(ع)» رونمایی شد و چند نسخه از کتاب نیز با امضای نویسنده اثر، به حاضران اهدا شد.

دكتر كعدي در این کتاب سیره زندگی و فضایل امام حسن مجتبی (ع) را با شيوه و جذابیتی بی‌انتها به تصویر می‌کشد.

يادآور مي‌شود، دكتر ميشل كعدي، پيش از اين نوشته‌ها و آثار متعددي پيرامون اهل‌بيت عصمت و طهارت (ع) به رشته تحرير درآورده است كه از آن جمله می‌توان به آثار الإمام علی(ع) نهجاً وروحاً وفقهاً (امام علی(ع)؛ روش، روح و فقه) و السیده الزهراء(س) اولى الأدیبات (زهرا(س)؛ سرآمد بانوان اهل ادب) و همچنین الإمام الرضا(ع) أبعاد روحیه وعلمیه (امام رضا(ع)؛ ابعاد روحی و علمی)، الإمام الحسین(ع) قدوه و رساله (امام حسین(ع)؛ الگو و رسالت)، الإمام زین‌العابدین(ع) والفکر المسیحی (امام زین‌العابدین و اندیشه مسیحیت) و  الإمام علی(ع) آفاق لکل زمان (امام علی(ع)؛ دورنمای همه دوران‌ها) اشاره کرد.

علاوه بر این آثار دیوان‌های ریاحین الإمامه (ریحانه‌های امامت) و أنوار الإمامه (انوار امامت) نیز از دیگر آثار اهل‌بیتی میشل کعدی است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.