شهید سلیمانی مردانه از سرزمین های اسلامی دفاع کرد / حضور در سوریه اقدام هوشمندانه و تدبیر عالمانه رهبری بود

مبلغ/ حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری با بیان اینکه سوریه پل ارتباط محورهای مقاومت در منطقه است، گفت: اصرار بر حفظ سوریه و تامین امنیت آن هوشمندانه ترین اقدامی بود که مقام معظم رهبری برای حفظ تمامیت ارضی کشورمان انجام داد و این مصداق دور اندیشی و تدبیر عالمانه است و گرنه الان باید در پشت مرزهای مان با داعش می جنگیدیم.

به گزارش «مبلغ»، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور مقام معظم رهبری، در مراسم دومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی که ظهر امروز در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) لواسان و با حضور اساتید، طلاب و اقشار مختلف مردم برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)، شهید سلیمانی را مایه آبرو و برکت جهان اسلام و انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: این شهید والا مقام با شهادت خود نقش ویژه ای در نشر مکتب تشیع و دفاع از آرمان های امام، انقلاب و رهبری ایفا کرد و این نشان می دهد که یک انسان چقدر می تواند به رشد و کمال معنوی برسد.

وی افزود: طبق آیه شریفه «إِنَّا هَدَيْناهُ السَّبِيلَ إِمَّا شاكِراً وَ إِمَّا كَفُوراً» انسان موجودی مختار است اما دیگر موجودات مثل فرشتگان یک حد معینی دارند و دارای اختیار نیستند ولی خداوند انسان را اشرف مخلوقات می نامد زیرا این انسان بخاطر همین مختار بودن آنقدر میدان رشد و کمال پیدا می کند که حد ندارد و مصداق عینی چنین انسانی در زمان معاطر ما شهید حاج قاسم سلیمانی بود که توانست به این مقام دست یابد.

ماجرای رد شدن سردار سلیمانی در گزینش سپاه

مسئول مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) لواسان به نقل خاطره ای از نحوه گزینش شهید سلیمانی در سپاه پاسداران پرداخت و گفت: یکی از فرماندهان سپاه تعریف می کرد زمانی که گزینش سپاه دست من بود حاج قاسم به عنوان یک نوجوان برای ثبت نام و عضویت در سپاه مراجعه کرد اما بخاطر اینکه لباس آستین کوتاه می‌پوشید تلاش او برای پذیرش ناکام ماند وقتی به من مراجعه کرد و مسئله را مطرح کرد با سپاه کرمان صحبت کردم که مشکل تأیید او چیست؟ گفتند از نظر پذیرش ایشان صلاحیت ورود به سپاه را ندارد، زیرا پیراهن آستین کوتاه می‌پوشد و قیافه اینچنینی دارد و فکر نمی‌کنیم برازنده این باشد که وارد سپاه شود. من به این مسأله اعتراض کردم که نباید این سختگیری‌ها باشد و باید اجازه دهیم نیروهایی که شایستگی دارند، بتوانند جذب شوند و خوشبختانه جذب شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انسان هایی مثل شهید سلمانی به آنجا می رسند که جز خدا نمی بینند. «من کان لله کان الله له» یعنی هر کس برای خدا باشد خدا برای او خواهد بود و حاج قاسم به این مطلب رسیده بود.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری با بیان اینکه شهید سلیمانی دارای بصیرت و بینش عمیق، ادب و اخلاص در حد بسیار بالا و دارای فهم نظامی فوق العاده بود، گفت: اگر به هر کدام از علائم مومنین که در روایات آمده است نگاه کنید می بینید که مرحوم سلیمانی جزو برترین مومنان است.

شهید سلیمانی مصداق «أَذِلَّةٍ عَلَى المُؤمِنين» بود

وی با بیان اینکه امثال شهید سلیمانی وقتی به جایگاه بالاتر می رسند تواضع شان هم بیشتر می شود، ادامه داد: با همه مردم در ارتباط بود و همزمان که در میدان حضور داشت و در مقابله با داعشی ها سخت و محکم بود اما در مواجهه با مردم و جوانان مهربان و متواضع بود و هر کجا سیل یا زلزله ای پیش می آمد به کمک محرومان و آسیب دیدگان می شتافت و مصداق بارز «أَذِلَّةٍ عَلَى المُؤمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الكافِرينَ» بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حاج قاسم یک فرد ارزشی با وسعت نظر بود، تصریح کرد: هنر همین جا است که بتوان با همه سلایق و آحاد جامعه ارتباط برقرار کرد و در تشییع جنازه ایشان نیز همه شاهد بودند که مردم از همه قشری آمده بودند؛ خانم بد حجاب، بی حجاب، چادری و… همه و همه شیفته ایمان، تواضع و ادب شهید سلیمانی بودند.

کردستان عراق آزادی خود را مدیون حاج قاسم است

وی با اشاره به تصرف موصل توسط داعش، اظهار داشت: با اشغال این شهر موقعیت کردستان عراق به خطر افتاد و آقای بارزانی رئیس اقیلم این منطقه از ایران درخواست کمک می کند و در پاسخ حاج قاسم می گوید به آن ها اطلاع بدهید که من فردا به کردستان می آیم. نقل می کنند که هنوز صبح نشده بود و مسئولان اقلیم خواب بودند حاج قاسم به کردستان رسیده بود و توانست با آموزش نیروهای کرد حملات داعش را دفع و منطقه کردستان را نجات دهد و برای او مهم نبود که اینها چه دینی دارند سنی هستند یا شیعه! برای انچه برای حاج قاسم اهمیت داشت مقام انسان بود و لازم می دانست از این ها در مقابل گروه جنایتکار داعش دفاع کند.

حضور در سوریه اقدامی هوشمندانه و تدبیری عالمانه بود

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری با انتقاد از برخی افراد که مخالف حضور ایران در سوریه هستند، گفت: این افراد متوجه نیستند که طرح و اهداف فرانسوی ها، انگلیسی ها و آمریکایی ها در حمله به سوریه چیست! سوریه نه منابع نفتی آنچنانی دارد و نه ثروت خاصی دارد بلکه به خاطر موقعیتی که نسبت به ایران و لبنان دارد اهمیت پیدا می کند و اصرار بر حفظ سوریه و تامین امنیت آن هوشمندانه ترین اقدامی بود که مقام معظم رهبری برای حفظ تمامیت ارضی کشورمان انجام داد و این مصداق دور اندیشی و تدبیر عالمانه است و گرنه الان باید در پشت مرزهای مان با داعش می جنگیدیم.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب هوشمندانه احساس کرد که این ها داعش را برای سرکوب کردن محور مقاومت ایجاد کرده اند تا بتوانند پل ارتباطی میان جریان های مقاومت را بشکنند.

مشاور مقام معظم رهبری تصریح کرد: با درایت رهبری از حمله داعش دفع شر شد و با تدبیر و هوشمندی ایشان، رزمندگان مقاومت و در راس آن ها شهید سلیمانی توانستند با حضور به موقع و شجاعانه خود، توطئه های آمریکایی ها و فرانسوی ها را خنثی کنند.

سوریه پل ارتباط محورهای مقاومت در منطقه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اين كه غربي ها طرح خاورميانه بزرگ را در برنامه كاري خود داشتند، افزود: سوريه با كشورهاي ديگر چه فرقي مي كرد كه فرانسوی ها و آمریکایی ها آنقدر فشار مي آوردند كه اسد بايد ساقط شود؟ براي اين كه آنها مي خواستند پل ارتباطي بین ایران و حزب الله لبنان و گروه های مقاومت در فلسطین را قطع كنند و وقتي سوريه و خط ارتباطي ما قطع شود و حزب الله لبنان محاصره شود، دیگر درهم كوبيدن فلسطين كاري ندارد.

سردار سلیمانی مردانه از خاک مسلمین دفاع کرد

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در پایان با بیان اینکه دفاع ما از سوریه در واقع دفاع از ایران و دفاع از بازوی توانمند حزب الله ایران در منطقه است، گفت: طبق اعتقاد ما و بر اساس آموزه های دینی و قانون اساسی باید از همه مسلمانان و مستضعفان دفاع کنیم و دفاع از فلسطین، لبنان و سوریه در واقع دفاع از تمامیت ارضی و اقتدار ایران است و سردار سلیمانی مردانه ایستاد و از این خاک سرزمین های اسلامی دفاع کرد.

 

مطالب مرتبط
2 نظرات
  1. رضا محمدی می‌گوید

    بسیار مفید

  2. ali می‌گوید

    خدا اقای ناطق را حفظ کند انشالله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.