شیخ الازهر: کسی که تبریک اعیاد مسیحیان را حرام می داند اسلام را درک نمی کند

مبلغ/ الوطن نوشت: شیخ الازهر در توصیف کسانی که تبریک اعیاد مسیحیان را حرام می دانند، گفت که آنها اسلام را درک نمی کنند.

به گزارش «مبلغ» به نقل از شفقنا به نقل از الوطن، «شیخ احمد الطیب» با اشاره به این موضوع گفت:«تبریک اعیاد جزو نیکوکاری و مهربانی است».

وی در مجله «ندای الازهر» نسبت به گفتمان های گمراه کننده مردم و تلاش برای به دام انداختن مسلمانان و دیگران هشدار داد و گفت: «چنین گفتمان هایی که با اسلام هیچ گونه ارتباطی ندارد، می خواهد که خردهای مردم را برباید و آنها را گمراه گرداند».

الطیب در ادامه گفت: «تحریم تبریک به مسیحیان، اندیشه ای افراط گرایانه است که هیچ سنخیتی با اسلام ندارد و تفکری است که مصر تا قبل از دهه هفتاد قرن گذشته  آن را نمی شناخته است اما از دهه هفتاد نفوذهایی در جامعه مصر رخ داد که مسیحیان و مسلمانان را تحت تاثیر قرار داد و گفتمان اسلامی فروپاشید و اسیر ظواهر شد و افرادی فاقد صلاحیت ظاهر شدند که از فرهنگ اسلام چیزی نمی دانستند. در نزد ما چیزی به نام «کشیش اسلامی جدید» ظاهر شد به طوری که هیچ مسلمانی نمی توانست قدمی بردارد مگر اینکه در جستجوس حلال و حرام آن باشد».

شیخ الازهر خاطرنشان کرد: «ادیان آسمانی پیام صلحی به بشر، حیوانات، گیاهان و کل طبیعت هستند و اسلام تنها از منظر مودت و برادری انسانی به غیر مسلمانان اعم از مسیحیان و یهودیان نگاه می کند و آیات صریحی در قرآن وجود دارد مبنی بر اینکه رابطه مسلمانان با غیرمسلمانان با هر دین و مذهبی، رابطه محبت و انصاف است».

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.