چاپ دوکتاب جدید درباره سردارسلیمانی/حاصل چهل سال رفاقت با حاج قاسم

مبلغ/ «سیمای سلیمانی» و «حاج قاسمی که من می‌شناسم»توسط انتشارات خط مقدم منتشر شد که کتاب اول با تدوین حجت‌الاسلام علی شیرازی (از نزدیکان شهید) به سامان رسیده و کتاب دوم خاطرات او از سردار دل‌هاست.

به گزارش «مبلغ» به نقل از مهر، انتشارات خط مقدم به تازگی دو کتاب تازه درباره سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده که کتاب نخست «سیمای سلیمانی» نام دارد که با کوشش حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی در شمارگان هزار نسخه، ۲۰۸ صفحه و بهای ۳۷ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

این کتاب در هفت فصل شامل گردآوری خاطرات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از منظر فرماندهان، همرزمان، سیاسیون و… است. خاطرات گردآوری شده در این کتاب شامل ناگفته‌هایی از سران کشور، مسئولان سیاسی، فرماندهان و نزدیکان سردار دل‌هاست.‌

کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم» روایتگری خاطرات چهل ساله حجت الاسلام و المسلمین علی شیرازی با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به اهتمام سعید علامیان است. این کتاب نیز با شمارگان هزار نسخه، ۱۶۸ صفحه و بهای ۳۰ هزار تومان منتشر شده است.

متن پشت جلد کتاب سیمای سلیمانی چنین است: «دو هفته پس از شهادت سردار سلیمانی امام خامنه‌ای در خطبه‌های نماز جمعه‌ تهران فرمودند: «ما به حاج‌قاسم سلیمانی، شهید عزیز، به چشم یک فرد نگاه نکنیم؛ به چشم یک مکتب نگاه کنیم. یک راه، یک مدرسه‌ درس‌آموز.» تبیین مکتب و عظمت وجودی سردار سلیمانی کتاب‌های گوناگونی می‌طلبد. نگارش «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» با همین نگاه از سوی حجت‌الاسلام علی شیرازی رقم خورد و خاطرات شخصی وی از سردار سلیمانی نیز در کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم» از همین نشر در دسترس است. کتاب پیش‌رو «سیمای سلیمانی» در ادامه‌ همان بناست تا ما را با ویژگی‌های شهید بزرگ جبهه‌ ‌مقاومت «از زبان دیگران» آشنا کند.»

در پشت جلد کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم» نیز آمده است: «سال ۶۱ در حمیدیه‌ اهواز، شروع دوستی رقم خورد. قاسم سلیمانی، فرمانده تیپ ثارالله، سخنران بود و علی شیرازی، روحانی گردان شهید باهنر، شنونده. همانجا عشق حاج‌قاسم به دلش نشست. فروردین ۶۵ دوستی شکل همکاری به خود گرفت و حاج‌قاسم، مسئولیت تبلیغات لشکر را به علی شیرازی سپرد. پس از جنگ همراهی ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۹۰ به خواست سردار سلیمانی، علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس شد و هشت‌سال در پرفرازونشیب‌ترین روزهای جبهه مقاومت با حاج قاسم همراه ماند.»

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.