رهبران افراطی هندو خواستار نسل‌کشی مسلمانان شدند

مبلغ/ انتشار تصاویری از نشست سه روزه رهبران گروه‌های افراطی هندو که بر پاکسازی قومی اقلیت‌ها در هند به ویژه ۲۰۰ میلیون مسلمان این کشور تأکید داشتند، خشم گسترده‌ کاربران رسانه‌ای را برانگیخت.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا به نقل ازTRT، یاتی نارسینگانند(Yati Narsinghanand) از سخنرانان این نشست و عضو جنبش هندوتوآ گفت: بایکوت اقتصادی کارساز نخواهد بود؛ گروه‌های هندو باید خود را مجهز کنند، در نبرد علیه مسلمانان، کسانی که سلاح‌های بهتری دارند پیروز خواهند شد.

همچنین طی گزارش وب سایت خبری انگلیسی زبان The Wire از نشست رهبران گروه‌های افراطی هندو، سادوی آناپورنا (Sadhvi Annapurna) دبیر کل حزب مهاسابها  (Mahasabha)خواستار کشتار دسته جمعی مسلمانان شد.

وی گفت: هیچ چیزی بدون اسلحه ممکن نیست؛ اگر می‌خواهید جمعیت مسلمانان را از بین ببرید، آنها را بکشید؛ آماده کشتن باشید و آماده باشید که به زندان بروید؛ حتی اگر ۱۰۰ نفر از ما آماده کشتن ۲۰ هزار نفر از آنها (مسلمانان) باشیم، این کار را خواهیم کرد.

همچنین سخنرانان این نشست، جنایات گسترده سال ۲۰۱۷ علیه مسلمانان روهینگیا و خروج اجباری آنها از میانمار را به عنوان نمونه ذکر کردند و خواستار اتخاذ سیاستی مشابه برای امکان پاکسازی قومی مسلمانان در هند شدند.

نشست رهبران گروه‌های افراطی هندو از ۱۷ تا ۱۹ دسامبر (۲۶ تا ۲۸ آذر) در شهر هاریدوار(Haridwar) در شمال هند برگزار شد.

یادآوری می‌شود؛ از زمان به قدرت رسیدن مودی در سال ۲۰۱۴، هندوهای افراطی ده‌ها نفر را از جمله مسلمان و هندوهای دالیت (طبقه ضعیف هندوها) را به قتل رسانده‌اند.

منتقدان می‌گویند که مودی نتوانسته از افزایش حملات به اقلیت‌ها و سواستفاده از مذاهب توسط تندروهای هندو جلوگیری کند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.