ساخت چهار موزه اسلامی در نقاط مختلف عربستان

مبلغ/ مدیر عامل کمیسیون موزه‌های عربستان سعودی گفت که این کمیسیون ظرف دو سال آینده موزه‌هایی را با محوریت فرهنگ و هنر اسلامی در شهرهای دمام، أبها، حائل و استان قصیم ایجاد خواهد کرد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایکنا به نقل از Saudi Gazette، استفانو کاربونی(Stefano Carboni)، مدیر عامل کمیسیون موزه‌های عربستان سعودی این خبر را در کنفرانس بین‌المللی سه روزه هنر اسلامی در مرکز فرهنگ جهانی ملک عبدالعزیز اعلام کرد و افزود: این کمیسیون تا سال ۲۰۳۰ موزه‌های دیگری را هم نجران و عرعر راه‌اندازی خواهد کرد.

کاربونی افزود: محوریت این موزه‌ها فرهنگ و آثار هنری اسلامی خواهد بود.

کنفرانس بین‌المللی سه روزه هنر اسلامی با موضوع «مسجد: نوآوری در مقصود، شکل و عملکرد» با هدف پرداختن به تکامل تاریخی، معانی و کارکردهای مساجد برگزار شد.

تعدادی از کارشناسان و متخصصان هنر و معماری اسلامی در این همایش درباره مسائلی مانند عناصر معماری، مساجد تاریخی و هنر اسلامی سخنرانی کردند.

کاربونی در فوریه ۲۰۲۰، از سوی بدر بن عبدالله بن فرحان آل سعود، وزیر فرهنگ عربستان، به عنوان مدیر عامل جدید کمیسیون موزه‌های این کشور منصوب شد که وظیفه توسعه و تربیت متخصصان را زمینه‌های مرتبط با موزه‌ و تاریخ بر عهده دارد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.