حمایت از جایگاه مادران با تصویب طرح «جوانی جمعیت»

مبلغ/ مشاور امور زنان وزیر کار گفت: یکی از محاسن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت این است که فضای بی توجه به نقش مادران و همسرانه را اصلاح می‌کند.

به گزارش «مبلغ»، نرجس بختیار خلج، مشاور امور زنان وزیر کار در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد نوشت؛ «بعد از مدت‌ها زحمت متخصصین و دغدغه مندان سرانجام قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ابلاغ شد.

این قانون قرار است با توجه به بندهای مختلفی که دارد فرزندآوری را برای خانواده‌های ایرانی آسان‌تر و دلپذیرتر کند و از دغدغه والدین در ابعاد مختلف بکاهد همچنین نقش به سزایی در تقویت بنیاد خانواده داشته باشد، ان‌شاالله با همت و همگرایی که در بخش‌های مختلف اجرایی کشور و ارتباطی که با سایر قوا وجود دارد در آینده‌ای نزدیک شاهد رونق همه جانبه کشور باشیم.

یکی از محاسن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت این است که فضای بی توجه به نقش مادرانه و همسرانه اصلاح شده و موانع پیش روی خانواده‌های مشتاق به امور ازدواج و فرزند آوری تا حد مطلوبی مرتفع شده است.

بخش مهم مشکلات ما در خصوص قوانین، ناشی از عدم اجرا یا اجرای ناقص و کم توجهی به قانون بوده اما در خصوص قانون تحکیم خانواده و جوانی جمعیت سعی شده جوانب مختلف اجرای قانون و نظارت به آن توجه ویژه شود.

هدف قانون، تشویق جوانان و خانواده‌ها به ازدواج و فرزندآوری است که حمایت‌ها و تسهیلات در این خصوص در نظر گرفته شده و ان‌شاالله با همکاری و همراهی مجموعه‌های مختلف در کمتر از یک دهه مشکل جمعیت کشور حل خواهد شد.

در خصوص زنان خانه دار دارای سه فرزند و بند ب ماده ۱۰۳ نیز لازم به ذکر است قانون برنامه ششم توسعه تسهیلاتی برای بیمه مادران دارای سه فرزند و بیشتر دیده شده است که به دلایلی که برای ما هم مشخص نیست این بخش تاکنون مغفول مانده است!

با این حال دولت جدید و وزیر محترم کار در راستای حمایت از محرومین، کرامت و تحکیم خانواده اقداماتی را انجام داده و طبیعتاً در مورد این بند نیز به دنبال تهیه اقدامات اجرایی و تحقق بیمه این عزیزان هستند.

امیدواریم با روحیه جهادی و متخصصان متعهدی که در بخش‌های مختلف وجود دارد کارهای زمین مانده از جمله این مورد به زودی انجام شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.