مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

اعزام مبلغ از قم به سایر نقاط کشور با چالش روبرو است

مبلغ / حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی میگوید پسوند محروم برای «استان هرمزگان محروم» سبب تصورات و دخالتهای اشتباه در کار تبلیغات اسلامی در این استان شده است و به عنوان مثال شهرستان بشاگرد به عنوان محروم‌ترین نقطه استان معرفی شده درحالی که این شهرستان، قوی‌ترین حوزه‌های علمیه را دارد و طلاب خوبی در این شهرستان هستند.

به گزارش «مبلغ»- مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: اعزام مبلغ و گروه‌های تبلیغی از قم به سایر نقاط کشور با چالش روبرو است.

حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی، امروز (نوزدهم آذرماه)، در نشست بررسی اعزام مبلغ استان که با حضور مدیران شهرستان‌های استان هرمزگان و معاونان دفتر تبلیغات و سرگروه‌های گروه‌های تبلیغی برگزار شد، اظهار کرد: استان هرمزگان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است از این باب که مردمی خونگرم و مهمان‌پذیری در فرآیند پذیرش طلبه و روش تبلیغی سنتی دارد، شاید یکی از خاصیت‌های تفاوتی که در استان هرمزگان لمس کرده‌ام همین سنت میزبانی‌های جدی است که در روستاها وجود دارد که این اتفاق مبارکی است.

وی افزود: استان هرمزگان با دو چالش مواجه هست، نخست اینکه مسافت طولانی با استان قم سبب شده تا میزان رفت و آمد طلبه‌ها کیفیت آنچنانی پیدا نکند و دیگر اینکه پسوند و ضمیمه‌ای به استان هرمزگان اضافه کردند و آن را «استان هرمزگان محروم» می‌نامند که بواسطه این موضوع سبب شده یکسری دخالت‌هایی اتفاق بیفتد به عنوان مثال شهرستان بشاگرد به عنوان محروم‌ترین نقطه استان معرفی شده درحالی که این شهرستان، قوی‌ترین حوزه‌های علمیه را دارد و طلاب خوبی در این شهرستان هستند اما طبیعتاً پسوند «محروم» تبعات جدی برای استان هرمزگان دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: منبع تفکر و افکار عالمانه و انقلابی در قم مستقر است و این اتفاق خوبی است که مجموعه‌ای تحت عنوان دفتر تبلیغات اسلامی در این استان شکل گرفته تا طلاب را ترغیب، سازماندهی، جذابیت‌سازی و توجیه کند تا با هم‌افزایی، حرف انقلاب اسلامی و حوزه‌های علمیه را به نقاط خارج از استان قم منتقل کنند. بنابراین لازمه تحقق انتقال حرف‌های انقلاب اسلامی و حوزه‌های علمیه آن است که چنین گفتگوهایی باشد تا این اتفاق رقم بخورد.

حجت‌الاسلام حقانی با اشاره به وجود چالش‌هایی در اعزام مبلغ و گروه‌های تبلیغی از استان قم به سایر نقاط کشور خاطرنشان کرد: برای رفع این چالش‌ها در قم گرد هم آمدیم تا گروه‌های تبلیغی دغدغه‌های خود را بیان کنند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
9 نظرات
 1. مریم می‌گوید

  از ۹۹ درصد آخوند جماعت متنفرم مخصوصا اوناییکه بجز حرافی کار دیگه بلد نیستند و از این نحوه تبلیغ دین بیزارم یک منطقه محروم مثل بشاگرد یا هر منطقه محروم دیگری به مبلغ نیاز داره ؟ شما احمقها هنوز نفهمیدید از دری که فقر بیاد …….

  1. سجادی می‌گوید

   ادب داشتن هم بد نیست چرا القاب خودت رو روی دیگران میگذاری

 2. سجادی می‌گوید

  متاسفانه با وجود گذشت ۴۰ سال از انقلاب هیچ کار مفیدی برای تبلیغ انجام نشده

 3. رامیار می‌گوید

  کاش فقط نبودید!!!

 4. سینا می‌گوید

  تصوراینکه باتبلیغات و حضور رو در رو میتوانید نظامتان را نجات دهید بسی کوته فکریست،اخوندها فکرمیکنند که با دور شدن از قم،ازامکانات رفاهی وامنیتی برای حفظ جان خودشان وخانواده ریسک میکنند،که باید بدانند اگر روز موعود رسد قم و مشهد و اصفهان و نجف آباد و روستاها هیچ تفاوتی ندارند،خشم مردم آنچنان است که باید از حالا عبایتان جمع کرده و در باسنتان گذاشته همچون دم 🦊 روباه و از نظام تبری جسته وبمردم بپیوندید،نطامتان رابرابراسلام ندانیدکه همین کارتان هم دین را برباد داد و هم شما شیفتگان قدرت وزر. وزور خودتان وآینده تان را تباه ساختید،بهتراست به مردم پیوسته خبرچین نظام نبوده وتبری جویید

 5. مصطفی می‌گوید

  از مبلغان توانمند خواهش می کنم تبلیغ در مناطق دوردست را فراموش نکنید ، شما سربازان امام زمان علیه السلام هستید ، مقام شما از مقام شهداء هم بالاتر است.

 6. گرسنه می‌گوید

  این حکومت دینی تنها کاری که کردن اسلام را مانند پشه مالاریا ریشه کن کردن مردم روحانیون یا به تعبیری دزدان مشاغل دیگران را می بینند که تمام مشاغل تخصصی وغیرتخصصی مانند ریاست جمهوری ریاست مجلس نمایندگان مجلس وکلا قضات دادگاه های عمومی عقد طلاق ازدواج ستادهای من در آوردی عریض و طویل وبدرد نخور مساجد قبرستان ها مردشور خانه ها نیروهای نظامی امنیتی دانشگاه ها اوقاف مدارس امامان جمعه و جماعت فرمانداری خلاصه کنم هر اتاقی را باز کنید یک روضه خوان بر صندلی ریاست تکیه زده و فرمان از جلو نظام خبر دار بچپ چپ قدم رو ساکت چرا ناخن هایت بلند است چرا آستین کوتاه پوشیدی چرا موهایتان پیداست چرا لاک زدید چرا روزه نیستی دهنت رو باز کن هو کن ببینم چی هست توی دهنت… بله بخاطر همین است که مردم اسلام شما را طلاق دادند مخصوصا نسل ‌ جدید بیست سال دیگر عبا و عمامه و نعلین در ایران وجود ندارد

 7. گرسنه می‌گوید

  بشاگرد مردمانشان فقیر هستند تعریف از حوزه علمیه نیست حوزه علمیه که همه چیزشان فراهم است نه فقر دارند نه بیکاری بخور و بخواب و دامت افاضاته شاید هم دامت برکاته تعریف از مردم است

 8. علی می‌گوید

  فکر می کنید مردم به حرف شما گوش می کنند؟از شکل همه ی شما بیزارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.