یک اقدام هوشمندانه / وزیر آموزش و پرورش: برای آزمون «هوش و استعداد معلمی» هیچ منبعی معرفی نمی کنیم!

به گزارش «مبلغ»- وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: سال آینده آزمون اختصاصی تربیت معلم را با کنکور سراسری برگزار خواهیم کرد. درسی با عنوان هوش و استعداد معلمی از مواد این آزمون است که هیچ منبعی هم معرفی نمی‌کنیم.

به گزارش شفقنا، مهر نوشت: رضامراد صحرایی در مراسم سالگرد درگذشت استاد احمد صافی (چهره ماندگار نظام تعلیم و تربیت و اولین دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش) گفت: اگر معلم خوب داشته باشیم، هر چیز دیگری هم نداشته باشیم قابل جبران است اما اگر همه چیز داشته باشیم و معلم خوبی نداشته باشیم، موفقیت حاصل نمی‌شود.

آقای صحرایی با بیان اینکه برخی از ایده‌هایی که این روزها در حال اجراست و آرزوهای ما بود، ریشه در همین اندیشه‌ها داشته و دارد، خاطرنشان کرد: سال آینده آزمون اختصاصی تربیت معلم را با کنکور سراسری برگزار خواهیم کرد. درسی با عنوان هوش و استعداد معلمی از مواد این آزمون است که هیچ منبعی هم معرفی نمی‌کنیم چرا که می‌خواهیم کسی که ذات و عِرق و عشق و خلق و خوی معلمی دارد باید خودش کشف شود. با خواندن چند کتاب و تست زدن نمی‌شود.

منبع: شفقنا

مطالب مرتبط
2 نظرات
  1. صابر می‌گوید

    برو بابا..فکر کردید کی هستید که عرصه را به مردم تنگ میکنید.هرروز یه شرط جدید برای استخدام میذارید و باهاش قیافه میگیرید. شماها خیلیاتون بیست سی سال پیش بدون هبچ ازمون و مصاحبه ای همینطوری اومدبد توی اداره های دولتی سر کار و اصلا نمیدونید ازمون را چطوری میدن. حالا واسه چارتا جوون بدبخت هزار شرط میذازید. شماها اصلا مهم نیستید برای ما. خیلی دلم مبخاد کارنانه ی کنکور و ازنون استخدامی تون را ببینم.

  2. ناشناس می‌گوید

    سلام و ارادت اقای وزیر تورا خدا خیلی از جوونا دوست دارن شغل مقدس معلمی را
    اما بدلایلی نتونستن موفق بشوند والانم هم یکی دوسال یا شاید هم چن ماه یا حتی یک روز بزرگتر باشن و نتوانن شرکت کننن تورا این ایام قسمتون میدم شرط سنی را افزایش دهید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.