مستند «سر امام حسین کجاست؟» در مصر تولید می‌شود

مبلغ نوشت: فیلم تاریخی «سر امام حسین کجاست» به شکل تاریخی به موضوع می‌پردازد و نشان می‌دهد که سر امام حسین از عراق به سوریه و سپس به فلسطین منتقل شد و در نهایت در مصر در زمان جنگ‌های صلیبی دفن شد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ردنا شرکت خدمات رسانه‌ای (المتحده) در مصر اعلام کرد که قصد دارد با همکاری شرکت (CMC) مستندی با عنوان «سر امام حسین کجاست؟» تولید کند. این فیلم از ایده و کارگردانی نویسنده مصری، اسامه الشاذلی است.

می المرسی، از اعضای تیم تهیه این فیلم، گفت: “این فیلم به دنبال پاسخ به این سوال است که آیا سر امام حسین (علیه السلام) در مسجد مقدس وی در قاهره، پایتخت مصر، نگهداری می‌شود یا خیر. همچنین به بررسی نظرات و روایاتی که این موضوع را تایید یا رد می‌کنند، می‌پردازد”.

وی افزود : “افراد در این زمینه به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی وجود سر امام در مصر را تایید می‌کنند و برخی دیگر معتقدند که سر به پیکر بازگردانده شده است. همچنین فیلم به بررسی وجود سر در هفت مکان دیگر می‌پردازد”.

المرسی ادامه داد : “این فیلم به شکل تاریخی به موضوع می‌پردازد و نشان می‌دهد که سر امام حسین از عراق به سوریه و سپس به فلسطین منتقل شد و در نهایت در مصر در زمان جنگ‌های صلیبی دفن شد”.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.