«الکافی» در ۱۶ جلد تجدید چاپ شد / نظر رهبری در مورد تصحیح جدید کتاب الکافی

مبلغ/ آیت الله خامنه ای در مورد نسخه جدید کتاب الکافی میگویند: «به نظر این‏جانب، چاپ عرضه شده به مناسبت این کنگره، به خاطر تصحیح فنى بسیار خوب، مراجعه دقیق به نسخه‏‌هاى اصلى، ذکر گسترده نسخه ‏بدل‏ها، جدا کردن اسانید از متن روایات و مزایاى دیگر، اثر برجسته و ارزش‏مندى است که با سلیقه به کار رفته در آن، ان‏شاءالله، یادگارى ماندگار خواهد بود».

به گزارش «مبلغ»- کتاب «الکافى» مهم ­ترین منبع جامع روایاتى شیعه و یکی از کتب اربعه می‌باشد که توسط محمد بن یعقوب بن اسحاق کلینى، جمع ‏آورى شده است.

این کتاب ارزشمند در پژوهشگاه قرآن و حدیث وابسته به موسسه دارالحدیث، زیر نظر حجت‌الاسلام محمدحسین درایتى، از روى نسخه‌هاى متعدد تحقیق و تصحیح گردیده است.

مقام معظم رهبرى، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مد ظله العالی  در پیام خود به کنگره بین المللى مرحوم کلینى (ره) درباره این تصحیح، چنین فرمودند: «به نظر این‏جانب، چاپ عرضه شده به مناسبت این گنگره، به خاطر تصحیح فنى بسیار خوب، مراجعه دقیق به نسخه‏‌هاى اصلى، ذکر گسترده نسخه ‏بدل‏ها، جدا کردن اسانید از متن روایات و مزایاى دیگر، اثر برجسته و ارزش‏مندى است که با سلیقه به کار رفته در آن، ان‏شاءالله، یادگارى ماندگار خواهد بود».

مطلب مرتبط

ناراحتی آیت الله بروجردی از وجود حدیثی در کتاب کافی که در آن اُلاغی با پیامبر سخن میگوید!

در ابتداى طبع دار الحدیث، ابتدا، ارشادات و توجیهاتى از سوى حضرت آیت‌الله شبیرى زنجانى، در مورد تصحیح کتب حدیثى، به ‏ویژه کتاب« الکافى»، ذکر شده و سپس تقریظ حضرت آیت‌الله سبحانى درج گردیده است.

این اثر پس از اعمال برخی اصلاحات و رفع اغلاط چاپ اول در پژوهشگاه قرآن و حدیث، با مشارکت عتبه مقدسه عباسیه تجدید چاپ شد.

همچنین علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به فروشگاه انتشارات دارالحدیث واقع در ابتدای خیابان معلم و یا از طریق فضای مجازی ایتا و ارسال پیام به آدرس shop_darolhadith_ir@ و یا فروشگاه مجازی به آدرس https://shop.darolhadith.ir/  مراجعه و خریداری نمایند.

منبع: اجتهاد

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.