چرا اعیاد فطر و قربان از عید ولادت پیامبر(ص) هم بالاترند؟

مبلغ / شهید بهشتی میگوید مسلمانان باید مسائل همیشه نو و صددرصد نو و صددرصد مربوط به عصر و زمان خود و زمان آینده، یعنی مسائلی که در سازندگی امت اسلام مؤثر است را بیشتر اهمیت دهند. مسئله‌ی فطر و مسئله‌ی اضحی از این قبیل است.

شهید آیت الله دکتر سید محمد بهشتی میفرماید: ما روز میلاد پیغمبر را جشن می‌گیریم، به پیغمبرمان احترام می‌گذاریم، حضرت محمد (ص) را خیلی دوست داریم، اما فراموش نکنیم که بزرگترین عید ما دو عید است؛ عید فطر و عید اضحی. میلاد پیغمبر یک حادثه‌ی تاریخی است. میلاد حضرت علی (ع) یک داستان و واقعه‌ تاریخی است. یعنی یک واقعه‌ای است که هر قدر هم زنده باشد، بالاخره مربوط به گذشته است.
اما عید فطر و عید اضحی همیشه مربوط به حال و مربوط به آینده است. یعنی مسلمانان، مسائل مربوط به زمان حال و آینده را باید مقدم بر مسائل مربوط به زمان گذشته احترام بگذارند و اهمیت دهند. ولو آن حوادث گذشته حادثه‌ ی بزرگی چون بعثت پیغمبر، چون میلاد پیغمبر، چون میلاد علی، چون منصوب کردن علی به مقام ولایت و خلافت یعنی روز غدیرخم باشد.
مسلمانان باید مسائل همیشه نو و صددرصد نو و صددرصد مربوط به عصر و زمان خود و زمان آینده، یعنی مسائلی که در سازندگی امت اسلام مؤثر است را بیشتر اهمیت دهند. مسئله‌ی فطر و مسئله‌ی اضحی از این قبیل است.

منبع: مسلمنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.