شیخ عیسی قاسم: توهین و تحقیر شیخ محمد صنقور خواسته صهیونیست‌هاست/ مردم بحرین علمای خود را قربانی نمی‌کنند

خبرگزاری اهل‌بیت (ع) نوشت: آیت الله شیخ عیسی قاسم تأکید کرد که توهین و تحقیر شیخ محمد صنقور خطیب جمعه در مسجد امام صادق (ع) در مرکز تحقیقات جنایی خواسته صهیونیست‌ها است.

وی تاکید کرد که مردم بحرین تسلیم نخواهند شد، علما و رهبران خود را قربانی نمی‌کنند، رضایت آن‌ها با پول خریداری نمی‌شود و هویت خود را با تروریسم فراموش نخواهند کرد.

شیخ عیسی قاسم در بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه ۲۳ می ۲۰۲۳ تأکید کرد: توهین و تحقیر شیخ صنقور در مرکز تحقیقات جنایی از سوی مقامات سیاسی و امنیتی بحرین، خواسته‌ای صهیونیستی است که با هدف جلب رضایت صهیونیست‌ها و دولت موقت اسرائیل هستند.

عالم برجسته بحرینی افزود: توهین و تحقیر، نابودی امنیت داخلی، تهدید آرامش اجتماعی، تجاوز به هویت اصیل وطن و کودتای احمقانه علیه تمدن به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: عالم بزرگوار شیخ محمد صنقور نمونه زنده مؤمنی است که از این کرامات و افتخارات برخوردار است و یکی از بزرگان بحرین است که بحرین به دلیل ارزش والایی که در همه جنبه‌ها دارد به آن افتخار می‌کند.

شیخ عیسی قاسم هشدار داد: این اشتباه بزرگی است که کسی فکر کند مردم بحرین در برابر چنین چیزی تسلیم خواهند شد و علما و رهبران فکری خود را که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند قربانی می‌کنند.

وی تأکید کرد که نمی‌توان در بحرین کلام اسلام را خاموش کرد و مردم آن قرآن و پیامبر و سیره اولیای آن را رها کنند.

وی تاکید کرد که هیچکس نمی‌تواند رضایت این مردم را به قیمت دین و کرامت آن‌ها با پول بخرد و همچنین نمی‌تواند باعث شود که آن‌ها با تروریسم، هویت اعتقادی خود را فراموش کنند.

آیت الله قاسم تصریح کرد: علم بزرگ شیخ محمد صنقور در خطبه نماز جمعه جز حرف حقی را که دین بیان می‌کند نگفته است.

رهبر معنوی شیعیان بحرین در پایان بیانیه خود گفت: خداوند به این مردم مؤمنی که به دین خود افتخار می‌کنند کمک کند و این کشور را از بلایا و وحشت عادی سازی موجود نجات دهد.

مقامات رژیم آل خلیفه مدعی شدند که دلیل بازداشت محمد صنقور اظهارات تحریک آمیز شامل توهین به مقامات است. مقامات بحرینی پرونده خطیب نماز جمعه در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز را به دادستانی ارجاع دادند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.