فروش ۸ هزارتایی بلیط اولین کنسرت خواننده زیرزمینی در کمتر از یک ساعت/ آیا سیاست ایجاد محدودیت به ضد خود تبدیل شده است؟

مبلغ/ با دیدن مواردی مانند آرمین زارعی این تردید دوباره در جامعه موسیقی و رسانه ای کشور مطرح می شود که آیا اعمال محدودیت مشکلی را در جهت اهداف نظام حل خواهد کرد یا فقط موسیقی را زیرزمینی می کند و امواج سهمگین آن را را به یکباره بر روی زمین می اورد!!

به گزارش «مبلغ» – کمتر از ۷۲ ساعت به آغاز اولین کنسرت رسمی آرمین زارعی باقی مانده است. خواننده ای که معرف حضور بسیاری از جوانان است ولی در تبلیغات رسمی و در میان مسئولان کمتر کسی نامی از او شنیده است. وی ۱۵ سال است که فعالیت زیرزمینی خود را آغاز کرده و حدود ۶سال است که در فضای مجازی فعالیت می کند و تلاش کرده است که با رعایت خطوط قرمز رضایت مسئولان دفتر موسیقی وزارت ارشاد را جلب نماید و حالا مزد این کارش را با کسب مجوز رسمی برای پخش آثار خود به دست آورده است. این در حالیست که به عقیده بسیاری از فعالان و علاقمندان موسیقی; محتوایی که او ارائه می دهد تفاوت ماهوی با محتوای کسانی که عطای مجوز را به لقای خوانندگی در خارج از کشور بخشیده اند ندارد. تفاوت او فقط در عدم استفاده از برخی لغات و عبارات است.

ولی سوال اصلی این جاست که آیا این روند ایجاد محدودیت و الزامی کردن مجوز تغییر خاصی در صورت مسئله ایجاد نموده است و باعث حل آن شده؟ صورت مسئله این است که طبق فلسفه تشکیل معاونت موسیقی ارشاد برای تولید و پخش موسیقی خوب و فاخر و هدایتگر باید به خوانندگانی مجوز داده شود که از چارچوب های اصلی خارج نشوند. با دیدن مواردی مانند آرمین زارعی این تردید دوباره در جامعه موسیقی و رسانه ای کشور مطرح می شود که آیا اعمال محدودیت مشکلی را در جهت اهداف نظام حل خواهد کرد یا فقط موسیقی را زیرزمینی می کند و امواج سهمگین آن را را به یکباره بر روی زمین می اورد؟ و آیا اصلا در عصر دیجیتال عدم اعطای مجوز می تواند جلوی پخش یک موسیقی را بگیرد؟ و آیا این کار فقط موجبات ایجاد هزینه برای کشور و تنفر جوانان از موسیقی اصیل نخواهد شد؟ و در پایان اینکه چه کسی پاسخگوی دور باطل محدودیت؛ زیر زمینی شدن خوانندگان و در نهایت حضور انفجاری بر روی زمین و یا کوچ به خارج از کشور خواهد بود؟

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.