یک زن مسلمان به عنوان نماینده ویژه ضد اسلام هراسی در کانادا منصوب شد

مبلغ/ دولت ترودو نخستین نماینده ویژه برای مقابله با اسلام هراسی را در کانادا منصوب کرده است.

به گزارش «مبلغ» – به نقل از خبرگزاری آناتولی، “امیره الغوابی” خبرنگار سابق، عضو موسس شبکه ضد نفرت کانادا و از اعضای تشکیل دهنده شورای ملی مسلمانان کاناداست که از سوی جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا به عنوان نماینده ویژه برای مقابله با اسلام هراسی منصوب شده است.

وی قرار است به عنوان نماینده ویژه رهبری اقدامات دولت فدرال را برای مقابله با اسلام هراسی، نژادپرستی سیستماتیک، تبعیض نژادی و عدم تحمل مذهبی را در کانادا به دست بگیرد.

این زن همچنین به دولت تردودو درباره سیاستگذاری‌ها و قوانینی مربوط به مقابله تهدید اسلام هراسی مشاوره می‌دهد.

انتصاب وی از سوی “استفن برآون”، مدیر اجرایی دفتر شورای ملی مسلمانان کانادا مورد استقبال قرار گرفته است.

وی گفت: امیره وقتی در شورا بود یک مدافع پرشور بود و در زمانی که ما به یک قهرمان نیاز داشتیم، نبردهای حیاتی زیادی برای جامعه ما انجام داد. به واقع من معتقدم بدون حضور او، شورایی هم وجود داشت.

مدیر اجرایی شورای ملی مسلمانان کانادا ادامه داد: ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با او، دفتر او و همه کسانی هستیم که می‌خواهند خطر اسلام هراسی را در کانادا از بین ببرند.

انتصاب این زن مسلمان پیش از ششمین سالگرد کشتار شش مسلمان در مسجدی در کبک در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷ و زخمی شدن ۱۹ تن دیگر در همین حادثه صورت گرفته است.

مدیر اجرایی این نهاد گفت: از ۲۰۱۷، کانادا شاهد ۱۱ مورد اقدام خشونت آمیز ضد اسلام بوده است.

نخست وزیر کانادا گفته است: هیچ‌کس در کشور ما نباید به خاطر ایمانش تنفر را تجربه کند. انتصاب خانم الغوابی به عنوان نخستین نماینده ویژه کانادا در مبارزه با اسلام هراسی گام مهمی در مبارزه ما با اسلام هراسی و نفرت در همه اشکال آن است.

از جمعیت ۳۸ میلیونی کانادا، ۱.۸ میلیون نفر مسلمان هستند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.