رهبر شیعیان بحرین: سوزاندن قرآن، سوزاندن امنیت جهانی است

مبلغ/ رهبر شیعیان بحرین گفت: هدف از سوزاندن نسخه ای از قرآن کریم، ایجاد هرج و مرج و از بین بردن امنیت جهانی است.

به گزارش «مبلغ» به نقل از ایرنا – شیخ عیسی قاسم در بیانیه ای افزود: آتش زدن یک نسخه از قرآن توسط شخص تندرو و جاهلی به نام راسموس پالودان با حمایت و نظارت پلیس سوئد یک جنایت فردی نیست بلکه یک جنایت دولتی است.

وی اضافه کرد: این اقدام نشانه پستی فرد و دولت است و همه جنایت هایی که توسط جاهلیت اروپا انجام می شود از همین نوع و یک جنایت مشترک است.

در این بیانیه آمده است: وارد کردن چنین جنایت ها و تجاوز آشکاری به مقدسات دینی و فتنه افروزی در جهان در چارچوب آزادی بیان یک حماقت کامل است زیرا آن ها معتقدند که انسان مانند حیوان آزادی مطلقی دارد.

به شمار آوردن اهانت، دروغ، بهتان و تجاوز به مقدسات به عنوان آزادی یک دروغ و مغالطه و حلیه گری و برخلاف مواضع عملی آنان است وگرنه چگونه صهیونیسم ستیزی را ممنوع می دانند و انکار کنندگان هولوکاست را مجازات و آتش زدن پرچم همجنس بازان را محکوم می کنند؟ آیا این امور محدود کردن آزادی های شخصی نیست؟

جنایت های مستمر در اهانت به مقدسات در غرب و به صورت تحریک آمیز و زشت جلو چشمان بیش از یک میلیارد انسان و با سکوت و حمایت دولت ها، نشانگر نیت پلید آن ها برای ایجاد فتنه و هرج و مرج در زمین و از بین بردن امنیت جهانی است.

رهبر شیعیان بحرین از عقلای جهان خواست از این رویکرد شیطانی که موجب گسترش بی حد و مرز دهشت افکنی می شود جلوگیری و براساس عقیده، وجدان و به خاطر امنیت جهان آن را محکوم کنند.

«راسموس پالودان» رهبر حزب راست افراطی «خط سخت» دانمارک، یک نسخه از قرآن را در نزدیکی سفارت ترکیه در استکهلم، در میان تدابیر شدید امنیتی پلیس سوزاند.

این اقدام پالودان با محکومیت شدید مسلمانان و کشورهای اسلامی مواجه شد و از دولت سوئد نیز به خاطر جلوگیری نکردن از این اقدام انتقاد شده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.