کتاب هایی برای روزهای کرونایی کودکان

مبلغ/ در این روزها که برای پیشگیری از کرونا خانه نشین شده اید شاید بهترین فرصت باشد که برای بچه های خود کتاب بخوانید یا آنها را به کتابخوانی تشویق کنید.

به گزارش «مبلغ» به نقل از فارس، با اوج گیری کرونا و بحرانی شدن شرایط کشور، بسیاری از خانواده ها استرس و نگرانی ناشی از وضعیت کشور را به صورت ناخودآگاه به فرزندان شان منتقل می کنند و همین امر باعث وحشت هر چه بیشتر بچه ها می شود.

اما گاهی می توان با یک انتخاب درست و آگاهی بخشی مناسب به کودکان، مانع از ترس و نگرانی بیش از حد آنها شد.

در این روزها که برای پیشگیری از کرونا خانه نشین شده اید شاید بهترین فرصت باشد که برای بچه های خود کتاب بخوانید یا آنها را به کتابخوانی تشویق کنید.

به همین جهت ما تعدادی از کتاب های جدیدی که در حوزه کودک و نوجوان با موضوع کرونا منتشر شده را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید در این مسیر و روزهای سخت، آنها را بهتر با کرونا و روش های مقابله با آن آشنا کنید.

داستان نقشه‌های کودک شما برای شکست کرونا

این کتاب به صورت رایگان از طریق پلتفرم داستان من قابل دسترسی است و تلاش دارد تا آموزش‌های بهداشتی لازم را در قالب شعر در اختیار کودکان بگذارد.

در این کتاب داستان اختصاصی،‌ کودک شما در نقش یک قهرمان به دیگران یاد می دهد که چطور با رعایت نکات بهداشتی از خود در مقابل ویروس کرونا محافظت کنند و کرونا را شکست دهند.

کودک شما با کمک این کتاب یاد می گیرد که چگونه از ویروس کرونا نترسد و با رعایت پروتکل های بهداشتب با آن مقابله کند.

این کتاب که برای کودکان ۴ تا ۱۰ سال مناسب است و شما می توانید از طریق پیامک عدد ۵ به شماره ۲۰۰۰۱۶۵ یا مراجعه به وب‌ سایت داستان من این محصول را تهیه کنید.

ویروس کرونا؛ کتابی برای کودکان

این کتاب راهنمای جامعی برای کودکان است تا در روزهایی که کرونا سراسر جهان را درگیر کرده است، بتوانند روش های مقابله با این ویروس را یاد بگیرند.

«ویروس کرونا؛ کتابی برای کودکان» اطلاعات خوبی را در خصوصو سیستم دفاعی بدن، روش های پیشگیری از کرونا، علائم بیماری و … را با زبانی ساده و مناسب کودکان توضیح می دهد، همچنین در این کتاب بچه ها با روش های حفظ ارتباط با دوستان و خانواده آشنا می شوند.

این کتاب تألیف الیزابت جینر، کیت ویلسون و نیا رابرتز است که سال گذشته از سوی نشر ماهی در ۲۴ صفحه و برای گروه سنی کودکان به چاپ رسید.

اگر تمایل به تهیه نسخه الکترونیکی این کتاب را داشته باشید می توانید از طریق فضای مجازی به صورت رایگان آن را در اختیار داشته باشید.

مجموعه ۴ جلدی آموزش به کودکان برای مقابله با ویروس کرونا

این مجموعه چهار جلدی شامل کتاب هایی با عناوین «عروس و داماد ماسکی»، «کلاغه به خونه اش نرسید»،‌ «مراقب باشید کوویج تان نوزده نشود» و «شستن دست» می شود که سوی انتشارات سیمای شرق (کتاب های زرافه) برای گروه سنی ب (۳+ سال) در منتشر شده است.

در این کتاب ها با زبان شعر و طنز بچه ها با روش های پیشگری از کرونا آشنا می شوند.

کرونا ویژه کودکان

در این کتاب بچه ها به واسطه تصاویر رنگارنگ و جذاب با روش های تشخیص، درمان و مقابله با کرونا آشنا می شوند.

این کتاب با قلم جاینت رابیت مختص کودکان مقطع دبستان است که می خواهند با علائم ویروس کرونا آشنا شده و بدانند که در صورت ابتلا می توانند چه کارهایی انجام دهند.

کتاب «کرونا ویژه کودکان» با ترجمه شهرزاد امینیان و از سوی انتشارات فرشته منتشر شده و در قالب نسخه الکترونیکی به صورت رایگان قابل تهیه است.

هانا، قهرمان قصه ما

این کتاب با یک گفت و گوی تصویری آغاز می شود و به بچه ها یاد می دهد که در این دوران سخت چگونه باید با به کارگیری روش های درست، با یک ویروس موذی مقابله کنند.

این کتاب الکترونیکی به قلم علی اصغر سید آبادی و با تصویرگری غزاله سید آبادی برای کودکان ۳ تا ۶ سال منتشر شده و تاکنون به زبان های انگلیسی،‌ فرانسوی، ایتالیایی،‌ هلندی، ترکی و آلمانی ترجمه شده است.

این کتاب به صورت رایگان عرضه شده و قصه آن درباره دختری به نام هانا است که در دوران کرونا مهمان خانه دایی اش می شود و تلاش دارد تا در میان جمع از خودش مراقبت کند که همین مراقبت ها هم او را از ابتلا به بیماری دور می کند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.