چاپ دوم «اهالی اینجا» کتابی با موضوع پیاده‌روی اربعین برای بانوان رسید

مبلغ/ چاپ دوم کتاب «اهالی اینجا» روزنوشت‌هایی از بخش بانوان یک موکب اربعینی در کربلای‌معلی توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از فارس، کتاب «اهالی اینجا» روایتی است مستند و داستانی از شروع حرکت کاروان خدام موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) از قم تا کربلا که نویسنده تمامی اتفاقات این موکب را به تصویر کشیده است.

موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) که از سال ۱۳۹۳ تأسیس و در کربلای معلی استقرار پیدا کرده است، هر ساله با خدمات‌رسانی به ده‌ها هزار نفر از زائران سیدالشهداء(ع) توانسته است نقش به سزایی در این راهپیمایی عظیم اربعین‌حسینی ایفا کند. نزدیک به نیمی از فضا و زیرساخت‌های این موکب در اختیار خواهران زائر بوده و به همین منظور خواهران خادم به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمت به زائران سیدالشهداء(ع) هستند.

به نگارش در آوردن اتفاقات بخش بانوان این موکب حسینی هم می‌تواند به زوایای کمتر دیده شده این حرکت جهانی بپردازد و هم می‌تواند نقش بانوان و خدمت‌گذاری آن‌ها با زائرین حضرت سیدالشهدا را به تصویر بکشاند و ماندگار کند.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

نرگس باندهای سفید را از روی زخم‌ پاهای کوچکش باز می‌کند. دخترک چشم‌هایش را می‌بندد و رویش را برمی‌گرداند سمت من. می‌گوید: «پاهام از دمپایی می‌زد بیرون. هی می‌زند بیرون. انگشت‌هایم کشیده می‌شود روی زمین. زمین هم داغ بود…»

باند را چند دور روی تاول‌های پا می‌پیچاند و گره‌اش را محکم می‌کند. دست روی باندها می‌کشم. نمی‌دانم دلم می‌خواهد بچه‌های خودم جای اینها باشند یا نه! شرمنده پاهای کوچکی هستم که کسی روی تاول‌های‌شان را نبست و قربان‌صدقه زخم‌های‌شان نرفت….

چاپ دوم کتاب «اهالی اینجا» روزنوشت‌هایی از بخش بانوان موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) در کربلای‌معلی به قلم زهرا آقازاده‌نژاد در قطع رقعی و ۱۷۲ صفحه توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.