مختصات آزادسازی فلسطین چیست؟

مبلغ/ در واقع اگر غزه را نمونه موردی تحلیل «نحوه آزادسازی فلسطین اشغالی» قرار دهیم، به این نتیجه خواهیم رسید که همان عواملی که موجب اخراج صهیونیست ها از نوار غزه شد باید در کل فلسطین ایجاد شود.

صراط مستقیم چگونه نصیب ما می‌شود؟

مبلغ/ یک کارشناس مسائل دینی گفت: اولین معنای صراط مستقیم اطاعت و بندگی خداوند است. اینکه انسان در چارچوب دستورات الهی گام بردارد، هر سخنی که می‌گوید هر کاری که انجام می‌دهد، هر رفتاری که از او سر می‌زند مطابق با دستورات خداوند باشند شاید در…

نحوه برخورد با افراد منفی گرا

مبلغ/ وضعیت روانی کارکنان یکی از عوامل اصلی موثر بر بهره وری آنهاست و محیط کار نقش عمده‌ای در حفظ سلامت روانی این کارکنان دارد.

بهترین زمان خواب کودکان

مبلغ/ یک روانپزشک گفت: بیش‌ترین افزایش هورمون رشد در کودکان بین ساعت ۱۱ شب تا ۲ نیمه شب است؛ بدین ترتیب خواب قبل از ساعت ۱۱ ضرورت دارد.

آیا بهائیت دین است؟

مبلغ/ عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: بعید است به جز بهائیت در دنیا کیش قابل توجهی پیدا کنیم که برای پیوستن به آن شخص مجبور به ثبت‌نام در دفتر خاص باشد. اگر این ثبت‌نام صورت نگیرد آن شخص هنوز به عنوان یک بهائی شناخته نمی‌شود.

یادداشت | نگاهی به موانع صلح جهانی

مبلغ/ به‌رغم چند دهه تلاش برای استقرار صلح جهانی، همچنان موانعی مثل سلطه‌طلبی، تروریسم دولتی، اشغال سرزمین‌، نژادپرستی و... موانع ایجاد صلح در سطح جهان هستند.

محبت نکردن به فرزند چه عواقبی دارد؟

مبلغ/ روانشناس گفت:‌ فرزندانی که محبت مادر را کسب نکرده‌اند تا آخر عمر با خود درگیر هستند و از چالش‌ها به سلامت عبور نمی‌کنند و در دام غرایز منفی اسیر خواهند بود.

روایت گنده لاتی که در پیاده روی اربعین توبه کرد

مبلغ/ قصه زندگی‌اش را که می‌گوید تازه می‌فهمیم چرا نمی‌خواست ۷ سال قبل کسی از کربلا رفتنش با خبر شود و می‌گفت همه خنده‌شان می‌گیرد . حتماً فکر می‌کرد همسایه‌ها با شنیدن این خبر یاد قمه کشی‌ها وعربده کشی‌هایش می افتند، شاید هم تصویر دستگیری…

با بچه بی‌اعتماد چه کار کنیم؟

مبلغ/ والدین در برابر بی اعتمادی ها و شکاکیت های بچه‌ها باید یک بررسی در روند روابطشان داشته باشند، گاه کمبود محبت، گاه افسردگی و یا حتی شرایط متشنج خانه باعث رفتارهایی می‌شود که بچه‌ها خود را از دیگر اعضای خانواده کنار می‌کشندیا می‌خواهند…

اربعین، نماد قوت اسلام است

مبلغ/ حضرت آقا می‌فرمایند: یکی از مصادیق قوت را امروز دنیای اسلام دارد مشاهده می‌کند و آن، راهپیمایی اربعین است؛ «وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّة». راهپیمایی اربعین قوت اسلام است، قوت حقیقت است، قوت جبهه‌ مقاومت است.

خرده روایت‌های یک جامانده از اربعین

مبلغ/ موعد اربعین دارد نزدیک می‌شود، نگاه که می کنم می‌بینم من تنها نیستم؛ مادران کودکان نوپا، زنان بار شیشه به شکم، پیران زنده دل، دخترانی با پدرهای دل نگران، زنانی با شوهرانی متعصب ، شاغل‌هایی بی مرخصی، دور از وطن‌های دست از همه جا کوتاه،…

شبیه‌سازی‌های سطحی فلسفه پیاده‌روی اربعین را کمرنگ می‌کند

مبلغ/ عباس خامه‌یار، فعال فرهنگی عرصه بین‌الملل، اربعین را پدیده‌ای کم‌نظیر و بین‌المللی توصیف کرد و گفت: فاصله از نجف تا کربلا و از غدیر تا عاشورا، فلسفه و مفهوم خاصی دارد و نباید با شبیه‌سازی‌های سطحی و ناخواسته این فلسفه را کمرنگ کنیم.

از این کوله‌های جادویی برای اربعین داری؟/ تجربه زائران قدیمی؛ راهنمای زائران امسال

مبلغ/ اگر قصد رفتن به سفر اربعین دارید و حمل کوله‌بار سنگین مانند سال‌های گذشته شما را خسته کرده یا چنانچه برای نخستین بار است قصد دارید راهی این سفر شوید و اطلاعات‌تان درباره اینکه چطور می‌توان سبک‌بار و راحت‌تر سفر کرد، کافی نیست، چکیده…